جمعه , ۳۰ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱:۳۷ قبل از ظهر به وقت تهران

راهنمای نگهداری از مواد غذایی در خانه

نگهداری ازمواد غذایی نیاز به دقت ومهارت دارد. این که چه ماده غذایی را در کابینت نگهداری کنیم و کدام را درون فریزر و در چه ظرفی نگهداری کنیم، نکاتی دارد که درادامه به بعضی از آن ها می پردازیم :

راهنمای نگهداری از مواد غذایی در خانه

نگهداری از مواد غذایی

۱- اگر می خواهید نان را به مدت طولانی نگهداری کنید، می توانید آن را در فریزر بگذارید.
۲-شکلات را درمکانی سرد و تاریک نگهداری کنید. نباید آن را در یخچال بگذارید. اختلاف دما منجر به تجمع آب روی سطح شکلات می شود.
۳- عسل ماندگاری خاصی ندارد. مهم‌ترین کار این است که به درستی آن را ذخیره کنید. شما باید عسل را در مکانی سرد و تاریک نگه دارید اما نه در یخچال. در یخچال ممکن است شکرک بزند و برخی خواص آن از بین برود.
۴- روغن زیتون باید دردمای اتاق و به دور از نورمستقیم خورشید نگهداری شود. آن را درون یخچال قرار ندهید.
۵- پیاز و سیر را در محلی خشک و سرد قرار دهید. اگر پیاز زیادی دارید، می توانید آن ها را داخل توری به یکدیگر گره بزنید و آویزان نگه دارید. جالب است بدانید پیاز و سیر در یخچال سریع‌تر خراب می شود.
۶- خیار ممکن است در یخچال تازه بماند اما فقط برای چند روز. دمای پایین باعث می شود خیارها خیلی سریع پوسیده شود. برای تازگی هرچه بیشتر سبزیجات ، باید آن ها را خارج از یخچال نگه دارید. خیار را همیشه قبل از مصرف بشویید زیرا سریع پیر می شود. اگر می خواهید سبزیجات را به مدت طولانی نگهداری کنید، آن ها را خشک کنید و در دستمال بپیچید و درون یخچال قرار دهید.
۷- بادمجان قادر به تحمل درجه حرارت پایین نیست. در یخچال، این سبزیجات نرم می شود و همه ویژگی های خوب خود را خیلی سریع از دست می دهد. آن‌ها بهتر است در دمای خنک اتاق و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.
۸- رطوبت و درجه حرارت زیاد ممکن است باعث بروز اشکالاتی در ظاهر آرد شود و برای مصرف نامناسب خواهد شد. بهترین گزینه قرار دادن آرد در یک کوزه در بسته است که در یخچال یا کمد نگهداری می شود.
۹- بهتر است از آجیل در برابر نور خورشید، رطوبت و دمای زیاد محافظت شود. آن‌ها را باید در یخچال نگهداری کنید. به این ترتیب، آن ها را می توانید تا ۹ ماه نگه دارید./خراسان

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.