کد خبر: 240216تاریخ انتشار : ۱۴:۱۲:۰۵ - پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

 سرطان مثانه و سرطان پروستات شایع ترین سرطان ها در بین مردان هستند اما کدام یک از این دو سرطان خطرناک تر است؟

www.dustaan.com کدام یک برای مردان خطرناک تر است، سرطان مثانه یا سرطان پروستات ؟

سرطان مثانه چهارمین سرطان شایع درمردان و نهمین سرطان شایع در زنان است که تهاجمی به شمار می رود و پیشرفت آن بسیار سریع است. در این زمینه باید همیشه مشاهده خون در ادرار را جدی گرفت.

سرطان پروستات وهمچنین مثانه از شایع ترین سرطان های دستگاه ادراری است.سرطان پروستات نسبت به سرطان مثانه سیرکندتری دارد و خیلی خطرناک نیست البته دربرخی مواقع پیشرفت این سرطان لجام گسیخته می شود.

سرطان مثانه از سرطان پروستات مهلک تر است و بیماررا به شدت مورد آسیب قرار می دهد. سرطان مثانه چهارمین سرطان شایع در مردان و نهمین سرطان شایع در زنان است که تهاجمی به شمار می رود و پیشرفت آن بسیار سریع است و درمان های پیچیده و پرهزینه ای را به همراه دارد.

در سرطان مثانه اولین علامت ادرار خونی است که ممکن است با هیچ علامت دیگری همراه نباشد. متأسفانه برخی از مردم با مشاهده یکبار خون در ادرار آن را جدی نمی گیرند . باید توجه کرد که حتی یک بار دیدن خون در ادرار بسیار حائز اهمیت است و باید دلیل آن توسط پزشک متخصص بررسی شود.نکته حائز اهمیت در مورد زنان این است که ۳۰ درصد از زنانی که ازدواج کرده و زایمان های متعدد داشته اند، به درجاتی از بی اختیاری ادراری مبتلا می شوند که این مشکل امروزه به طور کامل قابل درمان است./خراسان


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.