کد خبر: 232213تاریخ انتشار : ۱۴:۲۲:۲۸ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز بعدازظهر سامانه بارشی وارد کشور می شود که شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز غربی و مرکزی و به صورت پراکنده سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می دهد و رگبار باران، گاهی رعد و برق را برای این نواحی به دنبال خواهد داشت.

www.dustaan.com هوای تهران بارانی می شود

مسعود حقیقت، مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز به کشور، بارش های پراکنده تا آخر هفته در بیشتر نقاط کشور ادامه دارد.

ایرنا نوشت: مسعود حقیقت اظهار کرد: آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز بعدازظهر سامانه بارشی وارد کشور می شود که شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز غربی و مرکزی و به صورت پراکنده سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می دهد و رگبار باران، گاهی رعد و برق را برای این نواحی به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بارش ها در اوایل امشب در استان های آذربایجان شرقی، نواحی مرکزی اردبیل و شمال زنجان تشدید می شود.

حقیقت ادامه داد: فردا، سه شنبه این سامانه بارشی در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس فعال می شود که رگبار، رعد و برق را به همراه خواهد داشت، همچنین این وضعیت به تدریج به مناطق غربی یزد و شمال کرمان خواهد رسید.

وی گفت: همچنین فردا بارش ها در استان های آذربایجان شرقی، غربی، جنوب اردبیل، شمال زنجان و نیمه غربی اصفهان شدت خواهد یافت و امکان آبگرفتگی معابر نیز وحود دارد، همچنین احتمال تگرگ هم وجود دارد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: پس فردا، چهارشنبه رگبار، رعد و برق و وزش باد در این مناطق ادامه دارد و بارش ها در دامنه های جنوبی البرز شدت خواهد داشت که فردا و پس فردا تهران نیز از بارش ها بی نصیب نخواهد بود.

وی گفت: این سامانه تا پنج شنبه در کشور فعال است و بر این اساس تا اخر هفته بیشتر نقاط کشور باران های پراکنده خواهد داشت و کشاورزان این مناطق در این مدت از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع به ویژه در ساعات پایانی روز خودداری کنند.

 

*** وضعیت هوای تهران / گرم ترین و سردترین نقاط کشور

حقیقت اظهار داشت: تهران نیز فردا و پس فردا ( سه شنبه و چهارشنبه ) بارانی خواهد بود بیشینه دمای پایتخت روز گذشته ۲۹ بود، کمینه امروز صبح ۱۰ و بیشینه امروز تهران به ۲۹ تا ۳۰ درجه خواهد رسید، اما طی فردا و پس فردا تا دو درجه خنک تر می شود.

وی گفت: امروز صبح لاله زار در استان کرمان با ۴ درجه بالای صفر خنک ترین و میناب، اهواز، شوشتر، شوش و امیدیه با ۴۲ درجه گرمترین نقاط کشور بودند.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.