چهارشنبه , ۹ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱:۴۰ بعد از ظهر به وقت تهران

فرار ۶ متهم از بازداشتگاهی در تهران به سبک هالیوودی ها!

شش متهم که با تخریب محفظه تهویه هوا از بازداشتگاه پلیس فرار کرده بودند نقشه فرار خود را شرح دادند.

 در آخرین روزهای ماه رمضان ماموران مستقر در بازداشتگاه پلیس تهران بعد از افطار برای سرکشی به افراد بازداشت شده وارد بازداشتگاه شدند. در این سرکشی، ماموران مشاهده کردند محفظه تهویه هوا تخریب شده است. در ادامه مشخص شد، شش نفر از افراد بازداشتی به اتهام سرقت، از این محفظه فرار کرده‌اند. ماموران در قالب چند گروه عملیاتی جست‌وجو برای دستگیری متهمان را آغاز کردند اما نتوانستند به سرنخی دست یابند.

جست‌وجو برای دستگیری این افراد ادامه داشت تا این که ردپای آنها در شهرهای تهران، مشهد و همدان به دست آمد. ماموران پس از شناسایی مخفیگاه آنها با هماهنگی قضایی برای دستگیری آنها وارد عمل شدند. با گذشت حدود دو هفته از فرار این متهمان، ماموران وارد مخفیگاه آنها شدند و یکی پس از دیگری این سارقان فراری را شناسایی و دستگیر کردند.

این شش متهم با انتقال به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ تهران بازجویی شدند و نحوه فرار خود را تشریح کردند. متهمان در تحقیقات مدعی شدند، یک بخش از بازداشتگاه نقطه کور بود و دوربین‌ها آنجا را نشان نمی‌داد. ما هم از همان نقطه محفظه تهویه هوا را تخریب و از بازداشتگاه فرار کردیم.

این شش متهم به سرقت، با تجدید قرار قانونی روانه زندان شدند. در عملیات پلیس برای دستگیری متهمان فراری، ۹ سارق که با متهمان همکاری داشتند نیز در حاشیه تهران شناسایی و در عملیات‌های جداگانه‌ای دستگیر شدند.

سرکرده این باند، از سارقان حرفه‌ای خانه است که میزان اموال سرقتی وی و همدستانش حدود ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *