یکشنبه , ۲۸ ام شهریور ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۵۷ قبل از ظهر به وقت تهران

۲ ترفند کاربردی برای آشپزی بانوان

برای این که غذای خوب و خوشمزه درست کنید باید از تازگی و سلامت مواد غذایی مطمئن باشید و از طرفی برای صرفه جویی از همه امکانات و مواد غذایی استفاده کنید.

http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1396/11/4/1819875_803.jpg

تا می‌توانید از همه قسمت‌های سبزیجات استفاده کنید

آیا قسمت‌های خاصی از سبزیجات را جدا و دور می‌اندازید؟ بله؟ اشتباه می‌کنید.

شاید بد نیست به کاری که انجام می دهید کمی فکر کنید، چون خیلی از قسمت‌های سبزیجات که به طور معمول دور ریخته می‌شوند خیلی هم خوشمزه هستند. یادتان نرود که برای همان قسمت‌هایی که دور می‌ریزید هم کم پولی نداده‌اید.ساقه‌های بروکلی، سر‌شاخه‌های کرفس، غلاف نخود و پوست پیاز چیزهایی است که با دور ریختن از کف‌تان می‌رود.شما می‌توانید برگ‌های بیرونی گل‌کلم یا برگ‌های کرفس را بخورید، خیلی هم خوشمزه‌اند.

لارنس، نویسنده متون آشپزی می‌گوید: در اطراف ما گنجینه‌های بسیاری است که دست کم و نادیده گرفته می‌شوند، مثل غلاف نخود که خیلی هم طعم خوشایندی دارد! شیرین هستند و با آن ها می‌توانید سوپ بسیاردلچسبی تهیه کنید.

 

در شیرینی‌پزی از خمیر‌مایه تازه استفاده کنید

نان پختن یک کار ویژه است پس باید به خوبی برای این کار آماده شد.شیرینی‌پز‌های حرفه‌ای بر این باورند که خمیر‌مایه تازه طعم بهتری برای خمیر‌مایه خشک به شیرینی و نان شما می‌دهد.

گاهی یافتن خمیر‌مایه تازه دشوار است اما ارزشش را دارد.تیم هیوارد، نویسنده کتاب‌های آشپزی می‌گوید نانوایی محله‌تان احتمالاً می‌تواند خمیر‌مایه تازه در اختیار شما بگذارد.اما هر زمان و به هر صورتی که خمیر‌مایه تازه را به چنگ آوردید، چه مجانی و چه با پول، فوراً از آن استفاده کنید. خمیر‌مایه تا چند روز در یخچال می‌ماند اما بعد از آن خشک می‌شود و از بین می‌رود.

۴/۵ (۱ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *