چهارشنبه , ۱۵ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۲:۴۶ قبل از ظهر به وقت تهران

۱۷ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق برای سارقان موبایل

دو سارق سابقه دار به اتهام سرقت ۶۰ فقره گوشی تلفن همراه صبح دیروز با حکم قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ۱۷سال و ۹۹ضربه تازیانه محکوم شدند.

https://media.hamshahrionline.ir/d/2019/07/14/4/4339697.jpg

به گزارش «ایران»، محاکمه متهمان صبح دیروز در شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، در آغاز جلسه یکی از شاکیان به قضات گفت: بعدازظهر داشتم از محل کارم به خانه می‌رفتم که ناگهان دو موتورسوار از پشت هجوم آوردند گوشی تلفنم را قاپیدند و فرار کردند. یکی دیگر از شاکی‌ها گفت: شب بود که دو نفر به سمت من حمله کردند. آنها با فحاشی و فریاد و با شوکر مرا تهدید کردند و گفتند باید گوشی‌ام را به آنها بدهم وگرنه من را می‌کشند، من هم از ترس جانم قبول کردم.
پس از اظهارات شاکیان، متهم ردیف اول در برابر قضات ایستاد و گفت: من فقط اتهام ۱۴ فقره سرقت مشارکتی را قبول دارم و بقیه را قبول ندارم. من و بهرام با هم این سرقت ها را انجام داده‌ایم. من به خاطر اینکه پول لازم داشتم، این سرقت ها را انجام دادم، باید خرج زندگی‌ام را درمی آوردم. ما بیشتر در منطقه غرب و شمال تهران سرقت می کردیم و گوشی‌های سامسونگ و آیفون را که گران قیمت بودند می‌دزدیدیم. در ادامه بهرام، متهم ردیف دوم، در جایگاه قرار گرفت. او که به ۱۹ فقره مباشرت در سرقت، ۱۴ فقره مشارکت در سرقت، پنج فقره سرقت مقرون به آزار و یک فقره سرقت از داخل خودرو متهم است، گفت: من فقط شش فقره سرقت مشارکتی را قبول دارم . متهم گفت: من قبلاً زندان رفته ام، اما به خاطر اینکه فقیر بودم و خانواده ام تحت فشار و مشکلات مالی بودند و بچه هایم از من چیزهایی می خواستند که نمی توانستم تهیه کنم، دست به این کار زده ام. من از شاکیان عذرخواهی می کنم و از دادگاه هم درخواست دارم که کمترین مجازات را برای من در نظر بگیرد.
صبح دیروز قضات دادگاه هر یک از متهمان را به خاطر شرکت در سرقت ۴۳ فقره گوشی تلفن همراه مقرون به آزار به ۱۷سال حبس و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.