کد خبر: 184357تاریخ انتشار : ۱۳:۵۰:۲۴ - یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

ناسا مشغول بررسی برای ساخت نوعی هواپیما است که از برخورد هوا با بدنه هواپیما برق تولید کند. با اجرای این طرح کارآمدی و بازدهی هواپیما ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
www.dustaan.com هواپیمایی که از هوا برق تولید می کند +عکس

ناسا مشغول بررسی طرح هواپیمایی است که از برخورد جریان هوا به بدنه آن برق تولید می کند. این طرح در ماه های آتی آزمایش می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، ناسا مشغول ساخت جت مسافری است که از جمع آوری جریان هوایی که با بدنه هواپیما می خورد، برق تولید می کند.

در این طرح قدرت پیشرانه هواپیمای مذکور افزایش یافته و از سوی دیگر کارآمدی آن نیز ۱۰ درصد ارتقا می یابد. همچنین در این طرح هواپیما می تواند با مقدار سوخت فعلی مسافت بیشتری را طی کند.

طرح اولیه مذکور به نام STARC_ABL  توسط جیم فدلر و جیسون ولسید ارائه شده و ناسا مشغول بررسی آن به عنوان یکی از طرح های آزمایشی X-planes است.

این طرح شبیه هواپیماهای معمولی است اما برخلاف نمونه های موجود برای به کار انداختن موتور توربو الکتریک آن به ۳ مگاوات برق نیاز است.

موتورهای این هواپیما روی بال ها قرار دارند و ۸۰ درصد نیروی لازم برای بلند شدن هواپیما و ۵۵ درصد نیروی مورد نیاز سفر را فراهم می کنند.

بقیه نیروی مورد نیاز توسط یک توربوفن BLI تامین می شود که روی دم هواپیما قرار گرفته است.

طرح جدید ماه های آتی آزمایش می شود.

هواپیمایی که از هوا برق تولید می کند


پربیننده ترین مطالب روز

پربیننده ترین مطالب روزنحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.