دوشنبه , ۵ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳ قبل از ظهر به وقت تهران

فساد و فحشا در اینستاگرام با ماساژ زنان، کَت واک، صیغه و تن فروشی دختران +تصاویر

بی شک شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر جمعیت وسیعی از کاربران اینترنت را درگیر خود کرده است، شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از فراگیرترین این شبکه ها است که تبدیل به وسیله ترویج فساد و فحشا توسط سودجویان شده است.

فحشا در اینستاگرامبه گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به دنبال پیدایش اینترنت و افزایش کارایی آن در زندگی روزمره و تجاری افراد، به تدریج پای شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز به حریم خصوصی اشخاص باز شد.

یکی از این شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب، اینستاگرام است. شبکه‌ای که در ابتدا با هدف به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدئوهای کوتاهی از رویدادها و خاطرات به یادماندنی کاربران ساخته شد تا از این طریق احساساتشان را با دوستان خود شریک شوند، تصاویری که حالا به سطح بالاتری ارتقا پیدا کرده و تنها محدود به اتفاقات مهم نیست.

حالا دیگر اینستاگرام شبیه به آلبومی دیجیتال شده است. عکس‌های نه چندان مناسب و نیمه برهنه از کاربران مختلف، در پیج‌ها به شکلی واضح خودنمایی می‌کند، طوری که با باز شدن هر صفحه از کاربران خاص، تعداد بیشماری از عکس‌های آنها نمایش داده می‌شود. تصاویری که در کمال وقاحت و بی‌عفتی  منتشر شده و  تماشایشان عرق شرم را بر پیشانی انسان می‌نشاند.  در این میان افراد موقعیت جو، فرصت را مغتنم شمرده و  از این شبکه در مسیر رسیدن به اهداف شومشان بهره می‌برند. این افراد اینستاگرام را تبدیل به ویترینی برای نمایش حقارت‌های خود کرده‌اند. آنها با انتشار تصاویر و ویدئوهای مستهجن از کاربران به‌ویژه دختران، علاوه بر تخلیه عقده‌های درونی‌شان، برای خود کاسبی راه‌انداخته‌اند.

سوداگرانی که با استفاده از فضای آشفته حاکم بر اینستاگرام، جوانان را با جاذبه‌های کاذب به سوی اهداف پلیدشان سوق می‌دهند. متاسفانه قربانیان این توطئه کثیف، دختران و پسران ناآگاهی هستند که بی‌خبر از دست‌های پشت پرده تن به خواسته‌های حیوانی آنها می‌دهند. با کمی جستجو در این شبکه به صفحاتی برمی‌خورید که در آنها آزادنه به تبلیغ و جذب مشتری برای یکسری اقدامات غیراخلاقی از قبیل ماساژهای رایگان، جذب مدلینگ، صیغه و ازدواج‌های موقت و حتی بازاریابی آشکار تن‌فروشی پرداخته شده است.

برخی دختران جوان با انتشار تصاویر و ویدئوهای برهنه و مستهجن از خود هرچه بیشتر هیزم تنور این تبلیغات را فراهم می‌آورند و بازار آن را داغ‌تر می‌کنند. رویای خام مدلینگ شدن، این دختران ساده لوح را به سیاه‌چال‌هایی می‌کشاند که سرانجامش جز تباهی نیست. دلالان این تجارت پرسود،  با اغفال این دختران آنها را با هزینه‌های ناچیزی از مرز کشور رد کرده و به باندهای مخوف در کشورهای عربی به‌ویژه امارات متحده می‌سپارند. و اینجا تازه آغاز راه است. اینجاست که تازه قربانیان متوجه تفاوت دنیای واقعی خاکستری با فضای رنگارنگ و فریبنده مجازی می‌شوند. آنها در می‌یابند که چه بهای سنگینی پرداخته‌ و چگونه دستمایه خوشگذرانی عده‌ای از خدا بی‌خبر شده‌اند. تازه متوجه می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته و نتیجه این انتخاب ناآگاهانه چیزی جز تحقیر و طعنه و تباهی نیست. شاید خیلی از آنها با این انتخاب دیگر راهی برای بازگشت باقی نگذاشته‌اند.

ای کاش کسی پیدا شود به آنها بفهماند تصاویر و ویدئوهای مبتذلی که به اشتراک گذاشته شده و دست به دست می‌شوند واقعا زیبا نیستند. اینها ارزش توجه ندارند. کاش کسی بیاید دست این جوان‌ها به‌ویژه دختران معصوم را بگیرد و از این جهنم برهاند. کاش کسی بگوید زیبایی در ساپورت و کفش پاشنه بلند و جراحی پلاستیک و پروتز خلاصه نمی‌شود، بیاید و معیارها را دوباره برایشان تعریف کند. و خطاب به مردان و پسرانی که گرسنه و  حریص، منتظر به دندان کشیدن این حجم عفت و پاکی‌اند، بگوید برادر، شأن دختران ایران زمین بیش از اینهاست، فراموش نکنیم  فرهنگ ما تمدن و تاریخ سه هزار ساله را با خود یدک می‌کشد و روا نیست تا این حد روح بانوی ایرانی در تسخیر شیطان صفتان باشد. اینستاگرام حتی معنای آزادی را هم تغییر داده است. آزادی در قفس‌های نقره‌ای و قلاده‌های طلایی که فقط قرار است ظاهر زیبا و فریبنده‌ای داشته باشد.

با توجه به آنچه که در بالا گفته شد باز هم جایگاه خانواده و نقش والدین در پیشگیری یا ترویج فساد  پررنگ‌تر می‌شود. پر واضح است که وقوع چنین نابه‌هنجاری‌ها ناشی از یک خلا عمیق روانی است که گاهی در قالب فساد و فحشا بروز می‌کند.

در ادامه  نمونه‌هایی از پیج‌های غیراخلاقی و مروج فساد در اینستاگرام به همراه مستندی در این خصوص ارائه شده است.

اینستاگرام بستری مناسب برای سوداگران فحشا/ کَت واک‌هایی که به سیاه چال ختم می‌شود + تصاویر

فحشا در اینستاگرام

اینستاگرام بستری مناسب برای سوداگران فحشا/ کت واک‌هایی که به سیاه چال ختم می‌شود + تصاویر

فحشا در اینستاگرام

فحشا در اینستاگرام

اینستاگرام بستری مناسب برای سوداگران فحشا/ کت واک‌هایی که به سیاه چال ختم می‌شود + تصاویر

فساد و فحشا در اینستاگرام با ماساژ زنان، کَت واک، صیغه و تن فروشی دختران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *