کد خبر: 58739تاریخ انتشار : ۱۰:۲۸:۳۵ - جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

ما همان طور که گفتیم رای این دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم و دولت آمریکا بخوبی از این موضوع اطلاع دارد.

www.dustaan.com ظریف: ایران رای دیوان عالی امریکا را به رسمیت نمی شناسد/ آمریکا باید پاسخگوی اموال ایران باشد

وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر این که ایران رای دیوان عالی آمریکا را به رسمیت نمی شناسد، گفت دولت آمریکا به خوبی می داند که هر گونه اقدامی در رابطه با اموال ایران این کشور را در مقام پاسخگویی و بازگردان این اموال به مردم ایران قرار خواهد داد.

به گزارش ایرنا ، محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در پایان نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در رابطه با تغییرات اقلیمی تصریح کرد که در دیدار روز جمعه خود با جان کری وزیر خارجه آمریکا هیچ موضوعی جز مسئله برجام و نکات مربوط به اجرای درست آن مورد بحث قرار نخواهد گرفت.

وی افزود :بحث ما در این دیدار دنباله گفت و گو های قبلی بر سر برجام خواهد بود و قرار شده است که طرف آمریکایی نکاتی را که در گفت و گوی قبلی از سوی ما و در رابطه با نحوه اجرایی شدن درست برجام مطرح شده بود مورد بر رسی قرار بدهند و به ما جواب بدهند.

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به این سوال ایرنا که آیا در این دیدار پیرامون رای دیوان عالی آمریکا نیز گفت و گو یی خواهد شد یا نه ؟گفت: ما همان طور که گفتیم رای این دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم و دولت آمریکا بخوبی از این موضوع اطلاع دارد.

وی افزود : آمریکا این را هم به خوبی می داند که هر اقدامی در رابطه با اموال ایران انجام بدهد در آینده این کشور را در مقام پاسخ گویی قرار خواهد داد و باید این اموال را به ایران برگرداند.


پربیننده ترین مطالب روز
مرجع : ایرنا

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.