شنبه , ۲۸ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴ بعد از ظهر به وقت تهران

شاه دزدان ۳ میلیاردی به دام پلیس افتادند +عکس

دوم آبان سال جاری جوانی ۳۰ ساله با مراجعه به کلانتری ۱۲۸ تهران نو به ماموران اعلام کرد که توسط یکی از دوستانش بنام مسعود مورد زورگیری قرار گرفته و زمانیکه به محل سکونت این شخص مراجعه کرده، متوجه شده که او از محل سکونتش متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف (زورگیری) پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: چندی پیش اقدام به فروش یک قطعه زمین در منطقه فشم به مبلغ ۳ میلیارد تومان کردم؛ بنا به پیشنهاد یکی از دوستانم بنام مسعود پول حاصل از فروش زمین را در امر خرید و فروش دلار سرمایه گذاری کردم تا اینکه مجددا بنا به پیشنهاد مسعود تصمیم گرفتم تا دلار‌های خود به مبلغ بیش از ۱۳۵ هزار دلار را به فروش برسانم.

شاه دزدان 3 میلیاردی به دام پلیس افتادند +عکس

وی تصریح کرد: به همین علت در مورخه دوم مهرماه به همراه مسعود و این بار برای فروش دلار‌ها به منطقه بازار تهران رفتم که بر خلاف انتظار ناگهان مسعود در کوچه‌ای خلوت با تهدید چاقو اقدام به زورگیری کوله پشتی حاوی بیش از ۱۳۵ دلار کرد و از محل دور شد.

شاکی ادامه داد: برای بازپس‌گیری دلار‌ها به در منزل مسعود در منطقه تهران نو – خیابان فرخی رفته و متوجه شدم که او متواری شده است؛ به همین علت تصمیم به طرح شکایت گرفتم.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و تحقیقات از خانواده مسعود اطلاع پیدا کردند که او از چندی پیش با خانم جوانی بنام سارا طرح دوستی و آشنایی ریخته است که با شناسایی محل سکونت سارا در منطقه سهروردی، کارآگاهان ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۸ تهران اقدام به تحقیق از سارا پرداختند.

سارا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع داشتن از مسعود شد، اما پس از کشف بیش از ۱۰ هزار دلار مسروقه اعتراف کرد که مسعود پس از انجام سرقت، این مبلغ ۱۰ هزار دلار را به او داده و در حال حاضر مسعود در محدوده خیابان پل گیشا در خانه‌ای استیجاری مخفی شده است.

با شناسایی مخفیگاه مسعود در محدوده خیابان گیشا، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این محل مراجعه کرده و پس از انجام چندین روز مراقبت نامحسوس، سرانجام در مورخه ۵ آبان موفق به دستگیری مسعود شده و در بازرسی از مخفیگاه وی نیز در حدود ۷ هزار دلار از پول‌های مسروقه کشف شد.

مسعود پس از دستگیری و انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص سرنوشت مابقی پول‌های مسروقه به کارآگاهان عنوان کرد که خود او نیز توسط دو جوان حدودا ۲۰ ساله مورد زورگیری قرار گرفته و می‌تواند آ‌نها را معرفی کند.

مسعود در خصوص سرقت دوباره دلار‌های مسروقه به کارآگاهان گفت: پس از انجام سرقت و متواری شدن از تهران، به شهرستان کرج رفته و در منزل مجردی دو تن از بستگان خود که دو برادر بنام‌های سعید و آرمان بودند مخفی شدم. این دو برادر از مسروقه بودن دلار‌ها اطلاع داشتند تا اینکه پس از گذشت بیش از ۱۰ روز مخفی شدن در خانه آنها، به قصد فروش دلار‌ها از خانه خارج شدم.

وی ادامه داد: هنوز چند ده متری از خانه دور نشده بودم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین جلوی مرا گرفت و سرنشینان آن با تهدید چاقو و قمه اقدام به زورگیری و سرقت کوله پشتی حاوی ۱۲۰ هزار دلار کرده و به سرعت از محل دور شدند. این دو موتورسوار را قبلا در یک ملاقات کوتاه به همراه سعید و آرمان دیده بودم و به همین علت اطمینان دارم که سرقت دلار‌ها با هماهنگی سعید و آرمان انجام شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی با اخذ نیابت قضایی به شهرستان کرج – منطقه فردیس رفته و اقدام به دستگیری سعید و آرمان کردند.

سعید و آرمان در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقت دلار‌ها شده، اما در ادامه با ارائه دلایل و قرائن پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشوده و عنوان کردند که با دو نفر از دوستان خود بنام‌های بیژن و بهمن موضوع دلار‌های مسروقه را مطرح کرده و در روز سرقت، بیژن و بهمن با اطلاع کامل از زمان خارج شدن مسعود از خانه و اطمینان از همراه داشتن دلار‌ها اقدام به زورگیری از مسعود کردند.

کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی محل تردد بیژن و بهمن در محدوده گیشا این محل را تحت مراقبت پلیسی قرار داده تا نهایتا در ساعت ۱۱:۳۰ روز یکشنبه مورخ ۲۰ آبان اقدام به دستگیری این دو سارق زورگیر کردند.

در زمان دستگیری، بیژن و بهمن در حال تردد با یک خودروی ۲۰۶ سفید رنگ شناسایی شدند که با اطلاع از حضور کارآگاهان و درحالیکه مسیر حرکت آن‌ها مسدود شده بود، با ایجاد تصادف و حمله ور شدن به کارآگاهان قصد فرار داشتند که کارآگاهان هر چهار چرخ خودرو آن‌ها را مورد هدف گلوله قرار می‌دهند.

این دو متهم به رغم ترکیدگی هر چهار لاستیک و عدم توانایی در کنترل خودرو کماکان به فرار خود ادامه داده و در ادامه با چندین خودرو پارک شده متعلق به شهروندان تصادف میکنند، اما نهایتا با دخالت کارآگاهان مهار، دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در تحقیقات از دو متهم دستگیر شده، آن‌ها صراحتا به زورگیری با طرح و نقشه قبلی اعتراف کرده و عنوان کردند که دلار‌های مسروقه را بلافاصله پس از سرقت به یکی از شهرستان‌ها در غرب کشور منتقل و در آنجا مخفی کردند که تحقیقات در خصوص سرنوشت دلار‌های مسروقه کماکان در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

 

/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *