پنجشنبه , ۸ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۱ قبل از ظهر به وقت تهران

سرمربی سابق استقلال دوباره شهر را بهم ریخت!

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد و مشخص بود که وعده مسئولان باشگاه استقلال برای بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی به جایی نخواهد رسید، مربی ایتالیایی با استوری که سه‌شنبه شب منتشر کرد آب پاکی را روی دست استقلالی‌ها ریخت. البته از استوری استراماچونی برداشت‌های مختلفی شده، اما پیام واضح آن این است که امکان بازگشت او به استقلال حداقل در شرایط فعلی وجود ندارد و بنابراین مسئولان این باشگاه باید دنبال گزینه دیگری باشند و او هم دنبال شکایتش از استقلال در فیفا!

سرمربی سابق استقلال دوباره شهر  را بهم ریخت!

استراماچونی در این استوری‌اش نوشته بود: «امروز بسیار عصبانی هستم. به نظر می‌رسد که فدراسیون مجوز را رد کرده است. من هیچ پیشنهادی را رد نکردم، چون پیشنهادی ارسال نشده است. من عشق شما و قلب‌های آبی را احساس کردم. می‌خواهم بگویم تا بدانید، برای همیشه. من امروز خیلی ناراحت بودم.» استراماچونی ضمن انتقاد از فدراسیون فوتبال ایران تاکید کرده که اصلا پیشنهادی از ایران و استقلال نداشته که روی آن فکر کند! این اظهارنظر صریح مرد ایتالیایی در تضاد با آن چیزی است که هفته‌هاست مسئولان باشگاه استقلال و در راس آن‌ها احمد سعادتمند در همه‌جا اعلام کرده بود. همین چند خط و پیام کوتاه استراماچونی کافی بود تا دوباره خون هواداران استقلال به جوش بیاید و آن‌ها به نشانه اعتراض مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کنند و علیه وزیر ورزش، مدیران باشگاه و مدیران فدراسیون شعار سر بدهند. هواداران استقلال خواستار حضور نبی و بهاروند در جمع خود بودند تا به نوعی اعتراضشان را به تصمیم فدراسیون برای قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی به آن‌ها نشان دهند. پس از ساعاتی از این تجمع، هواداران استقلال این بار مقابل باشگاه تجمع کردند. این افراد بعد از ورود نیروی انتظامی به خیابان سئول، راه ساختمان این باشگاه در سعادت‌آباد را در پیش گرفته و در آنجا مستقر شدند و با در دست داشتن عکس‌هایی از مرحوم حجازی و پورحیدری کنار عکس استراماچونی خواستار بازگشت سرمربی ایتالیایی و سابق استقلال بودند.

با وجود این اعتراض‌ها هیچ‌یک از مسئولان باشگاه حاضر به پاسخ‌گویی و حضور بین هواداران معترض نشدند و این در‌حالی بود که آن‌ها در مصاحبه با رسانه‌ها از مذاکره باشگاه با الکساندر نوری مربی دو‌رگه ایرانی‌آلمانی خبر دادند. بهمن نیکخو، مشاور مدیرعامل استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی پیش آمده در‌خصوص مذاکرات با آندره‌آ استراماچونی و تکذیب هر‌گونه مذاکراتی برای پیوستن به این باشگاه گفت: «به نظر من ایشان نسبت به این مسئله کم لطفی کردند. واقعیت این نیست. باشگاه قطعا آن چیزی که واقعیت است را به طور مستند ارائه می‌دهد. این موضوعات باید به طور شفاف روشن شود که هواداران بدانند واقعیت چیست. مدیران باشگاه به خاطر این مسئله حتی به ایتالیا رفتند و صحبت‌های لازم را انجام دادند.» او با تایید این‌که الکس نوری یکی از جایگزین‌های استراماچونی در صورت عدم توافق با این مربی ایتالیایی است، خاطرنشان کرد: «قطعا الکس نوری یکی از گزینه‌های ما در صورت عدم توافق با استراماچونی است.» الکساندر نوری هم به‌طور ضمنی حضورش در لیست گزینه‌های سرمربی‌گری استقلال را تایید کرده و گفت: «تماس‌هایی برای حضور در باشگاه جدید با من گرفته شده ولی کار درستی نیست فعلا درباره آن‌ها حرف بزنم.» ظاهرا ۲ مشکل اساسی بر سر توافق استقلالی‌ها با الکس نوری وجود دارد. یکی بحث چگونگی تعیین و پرداخت دستمزد و نوع ارز پرداختی و دوم موضوع جهانی کرونا! نوری به واسطه پدر ایرانی‌اش دارای پاسپورت ایرانی است و از این‌رو شامل قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی نمی‌شود اما زندگی‌اش خارج از ایران است و دستمزدی که می‌خواهد به یورو یا دلار خواهد بود و این در‌حالی است که قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی برای جلوگیری از خروج ارز تصویب شده‌! بحث کرونا و محدودیت‌های رفت‌و آمد و پروازی بودن و نبودن نوری هم از دیگر موضوعاتی است که قطعا مذاکرات را طولانی‌تر خواهد کرد. ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *