ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 322484

یکی از حرکات مورد علاقه خانم‌ها در بدن سازی، اسکات یا اسکوات است.

www.dustaan.com - نحوه صحیح انجام حرکت اسکوات

درست انجام دادن این حرکت به قوی شدن عضلات پا، تقویت عضلات سرینی، افزایش قدرت مرکزی بدن، حفظ تعادل و خوش فرم شدن کل بدن کمک می‌کند.

متاسفانه اغلب خانم‌ها اگر در خانه این حرکت را انجام دهند و زیر نظر مربی نباشند در انجام اسکات دچار مشکل خواهند ‌شد.

www.dustaan.com - نحوه صحیح انجام حرکت اسکوات

اما شکل درست حرکت اسکات چگونه است؟

لازم است بدانید اسکات مثل بقیه حرکات ورزشی، انواع ترکیبی مختلفی می‌تواند داشته باشد در این جا شکل عمومی آن را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا فکر کنید می‌خواهید روی صندلی بنشینید.

شروع حرکت باید از عضلات سرینی شما باشد و نه زانو اگر شما قبل از فشار به عضلات سرینی به زانو فشار بیاورید، باعث می‌شود زانوهای شما از پنجه پا جلوتر بیاید و به آن‌ها آسیب می‌زنید.

همچنین زانوهای شما نباید به سمت داخل یا خارج بچرخد و باید کاملاً به سمت روبه رو باشد. یادتان باشد به وضعیت پاشنه پای خود نیز دقت کنید.
در هنگام انجام این حرکت پاشنه پای شما باید کاملاً به زمین چسبیده باشد و از آن جدا نشود. وضعیت سر شما نیز در این حرکت بسیار مهم است، زیرا ممکن است باعث آسیب زدن به گردن شما شود.

 

سر شما نباید خیلی جلو یا عقب باشد بلکه باید صاف و در راستای آخرین مهره ستون فقرات شما قرار بگیرد نکته نهایی در باره درست انجام دادن این حرکت وضعیت بالاتنه‌تان است،
شانه های شما نباید رو به پایین باشد، سعی کنید خود را با شانه باز و به صورت صاف نگه دارید و در آخر می‌خواهم به شما یکی از رموز در انجام اغلب حرکات ورزشی را بگویم و آن منقبض کردن شکم است اگر شما در حین حرکت شکم خود را منقبض کنید هم به تقویت عضلات شکم کمک کردید و هم تعادل بیشتری در انجام حرکت خواهید داشت.

به این پست امتیاز دهیدپربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

/ مجله دوستان
انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.