جمعه , ۷ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱:۴۷ قبل از ظهر به وقت تهران

بیوگرافی و عکس های دیدنی ژرژ پطروسی

ژرژ پطروسی متولد سال ۱۳۲۳ خورشیدی در تهران بوده و لیسانس تئاتر خویش را در سال ۱۳۵۰ از دانشکده هنرهای زیبا اخذ کرده‌ است.

پیش‌نویس خودکار

ژرژ پطروسی از سال ۱۳۴۶ فعالیت حرفه‌ای درعرصه دوبله آغاز نموده‌است.

وی از سال ۱۳۸۲ تا اسفند ۱۳۸۸ ساکن آلمان بوده‌است ولی در سال ۱۳۸۹ به ایران بازگشت و مجدداً به فعالیت دوبله بازگشت.

ویژگی صدای او شاخص تیپ جوان‌های با شخصیت و با فرهنگ است.

وی علاوه بر گویندگی در فیلم های جهان پهلوان تختی (۱۳۷۶) و تحفه‌ها (۱۳۶۶) ، ستارخان (۱۳۹۶) و … به عنوان بازیگر حضور داشته است.

از کارهای وی می توان به گویندگی به‌جای کاراکتر رابین هود در کارتون رابین هود، هنری پنجم (لارنس الیویه) در هنری پنجم، ریچارد ریچ (جان هرت) در مردی برای تمام فصول، مدیر گراند هتل (منصور والامقام) در هزاردستان، مستر فرحان (علی نصیریان) در ناخدا خورشید، اشعث کندی (انوشیروان ارجمند) در امام علی و عبدالله نصرانی (علیرضا شجاع نوری) در روز واقعه از کارهای به‌یادماندنی‌ وی محسوب می‌شوند.

ژرژ پطرسی در سال ۱۳۹۶ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم ژرژ پطرسی در این سال، بازیگری در سریال ستارخان به کارگردانی محمدرضا ورزی و سریال ایراندخت به کارگردانی محمدرضا ورزی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی ژرژ پطرسی بازی در سریال ستارخان بوده است. ژرژ پطرسی سال ۱۳۹۶ در ۷۳ سالگی در سریال ستارخان نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با محمدرضا ورزی همکاری داشته است. ژرژ پطرسی توانست با بازی در سریال ستارخان تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر سام قریبیان، سعید نیک‌پور، عبدالرضا فیاضی و عزت‌الله مهرآوران بر تجارب او افزود.

ژرژ پطرسی علاوه‌بر سریال ستارخان، سال ۱۳۹۴ در ۷۱ سالگی در فیلم ناسور نیز بازی کرده است. ژرژ پطرسی این‌بار با کیانوش دالوند یعنی کارگردان فیلم ناسور و هنرمندانی چون حسین عرفانی، بهرام زند، بیژن علی‌محمدی و علی همت مومیوند همکاری داشت.

پیش‌نویس خودکار

با اینکه ژرژ پطرسی را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. ژرژ پطرسی علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان سرپرست گویندگان و گوینده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر ژرژ پطرسی در حرفه‌ی سرپرست گویندگان، فیلم روز واقعه است. مهم‌ترین اثر ژرژ پطرسی در حرفه‌ی گوینده، فیلم فیلشاه است.

در این سال‌ها ژرژ پطرسی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران مانی آریافر با ۲ مرتبه، محمد ابهری با ۲ مرتبه، فرخ نعمتی با ۲ مرتبه، مسعود آب‌پرور با ۲ مرتبه و پندار اکبری با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با ژرژ پطرسی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی ژرژ پطرسی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. ژرژ پطرسی را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که ۶۶% آثار وی سینمایی و ۳۴% آثارش تلویزیونی است. در واقع ژرژ پطرسی از مجموع ۶ اثری که در کارنامه دارد، در ۴ اثر در سینما با نام‌های فیلم گرگ بازی، فیلم ناسور، فیلم جهان‌پهلوان تختی و فیلم تحفه‌ها به ایفای نقش پرداخته و در ۲ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال ستارخان و سریال ایراندخت بازی کرده است.

در مجموع در کارنامه ۷۴ ساله و بیوگرافی ژرژ پطرسی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی ژرژ پطرسی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار ژرژ پطرسی در منظوم سر بزنید. همه ۶ اثر مهم ژرژ پطرسی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار ژرژ پطرسی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر ژرژ پطرسی در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی ژرژ پطرسی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی ژرژ پطرسی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال ستارخان محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی ژرژ پطرسی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم جهان‌پهلوان تختی محسوب می‌شود.

 

 

نقش های شاخص  ژرژ پطروسی

تنها ترین سردار(ابوالفضل پورعرب/حرث) – هفت سنگ(اصغر همت/شریف) – مادر پرتوقع – بازی با مرگ(شکیبا)

فیلم : ناخدا خورشید(علی نصیریان) – شوکران(صدای پشت خط تلفن که در یک هتل با مهندس تماس می گیرد) – جهان پهلوان تختی(گوینده متنی که روی تصاویر تختی خوانده می شود / که در این فیلم خود پطرسی را هم در استودیو نشان می دهد)
کارتون : رابین هود/دوبله دوم – ماسک(نقش ماسک – با تکیه کلام : یکی جلو منو بیگیره

به عنوان گوینده صدای او را به جای این بازیگران و در این فیلم‌ها شنیده‌ایم:
هریسون فورد (فراری (فیلم))
فارست ویتاکر (گوست داگ)
دنزل واشینگتون (کمانه)
اسکار ورنر (فارنهایت ۴۵۱)
ارول فلین (ماجراهای رابین هود)
ادوارد فاکس (روز شغال)
نیکلاس کیج (شهر فرشتگان)
آلن دلون (آرماگدون)
جان هرت (مردی برای تمام فصول)
علی نصیریان (ناخدا خورشید)
انوشیروان ارجمند (سریال امام علی)
علیرضا شجاع نوری (روز واقعه)
شخصیت فرمانده (دیده بان / ابراهیم حاتمی کیا)
شخصیت رابین هود (کارتون رابین هود)
شخصیت اصلی ماسک (کارتون ماسک)
شخصیت مارتی (سریال سوداگران)
شخصیت بنتون فریزر (سریال به سوی جنوب)
منصور والا مقام ( سریال هزاردستان)
محمد صادقی (بن مطیع/مجموعه مختارنامه)
به عنوان مدیر دوبلاژ
عروس (بهروز افخمی)
سریال روزی روزگاری (امرالله احمدجو)
امپراطور و آدم کش (چن کایگه)
اوینار (شهرام اسدی )
برخورد( سیروس الوند)
مجسمه (ابراهیم وحیدزاده)
بلوف (ساموئل خاچیکیان)
سوءظن (کاظم معصومی)
صلیب طلایی (عبدالله باکیده)
بازی و گویندگی در فیلم جهان پهلوان تختی (بهروز افخمی)
دیدار (محمدرضا هنرمند) روز واقعه (شهرام اسدی)

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *