پنجشنبه , ۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۲ قبل از ظهر به وقت تهران

پیشنهاد آسان برای کاهش مصرف نوشابه ‌های گازدار

نتایج نظرسنجی سال ۹۸ و ۹۹ نشان می دهد، میزان مصرف نوشابه خانوارهای ایرانی طی یک سال گذشته افزایش یافته است. در این زمینه مرکز نظرسنجی ایسپا ( مرکز نظرسنجی دانشجویان ایران)، سبد غذایی خانوارهای ایرانی را درخصوص میزان مصرف نوشابه مورد بررسی قرار داده است . نتایج یافته‌ها نشان می‌دهد ۴.۵ درصد خانوارها در سال گذشته هر روز نوشابه مصرف کرده‌اند. ۱۹.۲درصد «چند روز در هفته»، ۳۵ درصد «چند روز در ماه» و ۱۹.۹ درصد خانوارها «چند روز در سال» گذشته نوشابه مصرف کرده‌اند. ۲۱.۱ درصد خانوارها هم اصلاً نوشابه مصرف نمی کنند. در شرایطی که هوا گرم است و کرونا هم باعث شده در این گرما از ماسک و دستکش استفاده کنیم

تمایل به مصرف نوشیدنی های خنک و شیرین هم بیشتر شده است . در این مطلب برای این که بتوانیم عطش مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل برسانیم چند راهکار ارائه داده ایم :

پیشنهاد آسان برای کاهش مصرف نوشابه ‌های گازدار

۱- اگر چه بهتر است که بگوییم مصرف نوشابه را ترک کنید اما برای بعضی از ما این کار سخت است ، بنابراین بهتر است بگوییم مصرف آن را به حداقل برسانید و به جای نوشابه خانواده ، بطری نوشابه با حجم کم خریداری کنید .
۲- از آب طعم‌دار خنک قبل از نوشیدن نوشابه گازدار استفاده کنید تا نوشابه کمتری بنوشید.
۳- به محض احساس تشنگی آب خنک و گوارا بنوشید.
۴- هرچه مصرف فست فودها را کاهش دهید ، مصرف نوشابه هم کمتر خواهد شد.
۵- مشکلاتی که مصرف نوشابه های گازدار برای شما ایجاد می کند به دلیل قند زیاد آن است .نوشیدن نوشابه خنک همراه غذا اگر چه لذت بخش است، اما هضم و جذب غذا را با مشکل روبه‌رو می‌کند، بنابراین تا حد امکان از قند طبیعی برای ثابت نگه داشتن قند خون تان کمک بگیرید و از خوردن غذاهای شور و تند بپرهیزید.
۶- اما نکته ای هم برای مغازه داران محترم که انواع نوشابه های گازدار را در ویترین یخچال و جلوی چشم خریداران قرار می دهند، طوری که در این روزهای گرم همه را برای خرید وسوسه می کند، در حالی که اگر همین قوطی نوشابه بیرون از یخچال و گرم باشد چندان جذابیتی ندارد و به راحتی می توان با چیدن نوشیدنی های سالم تر ، به فرهنگ کاهش مصرف نوشابه های گازدار؛ البته با کمی چشم پوشی از سود شخصی، کمک کرد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *