چهارشنبه , ۱۳ ام مهر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۵:۴۲ قبل از ظهر به وقت تهران

پلیس‌ هند متهمان تجاوز‌ به زن جوان را در‌ صحنه‌ بازسازی‌ جرم‌ کشت

پلیس هند چهار مظنون پرونده تجاوز گروهی به یک زن در حیدرآباد را در جریان بازسازی صحنه جرم با شلیک گلوله به قتل رساند.

 

پیش‌نویس خودکار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  گاردین، این چهار مرد متهم بودند که هفته گذشته با نقشه قبلی به یک دام پزشک زن ۲۷ ساله در حیدرآباد حمله و به او تجاوز کرده‌اند. انتشار خبر این تجاوز گروهی موجی از نفرت و خشم را به ویژه در میان زنان هندی در پی داشت. بر اساس گزارش پلیس، چهار متهم پرونده  برای بازسازی صحنه جرم به محل وقوع حادثه منتقل شده بودند که در تلاش برای فرار به ضرب گلوله از پا درآمدند.

هر چند هنوز گزارش رسمی پلیس از این حادثه خونین منتشر نشده اما برخی معتقدند اقدام نیروهای پلیس در واقع تلاشی بوده است برای فرونشاندن خشم شهروندان هندی. از چهارشنبه هفته گذشته هزاران نفر از مردم هند در اعتراض به افزایش خشونت جنسی علیه زنان به خیابان‌ها آمده و خشم و نفرت خود را نشان داده‌اند. آن ها از نظام قضایی هند خواسته‌اند مردان متجاوز زودتر، به سزای عمل خود برسند و به دار مجازات آویخته شوند.

چهار متهم پرونده چرخ‌های وسیله نقلیه دام پزشک ۲۷ ساله را پنچر می‌کنند و به بهانه کمک‌رسانی به او نزدیک می‌شوند. بعد زن را به محلی خلوت می‌کشانند و پس از تجاوز، جنازه خانم دکتر را به آتش می‌کشند. هر چهار مرد اندکی بعد دستگیر شدند اما انتشار خبر مرگ دلخراش دام پزشک جوان پس از تجاوز گروهی مردان شعله‌های خشم هندی‌ها را برافروخته‌تر کرد و کار به اعتراض‌های گسترده خیابانی در سراسر هند کشید.

یکی از مقام‌های ارشد پلیس حیدرآباد اعلام کرده، متهمان در تلاش برای خلع سلاح ماموران با آن ها درگیر می‌شوند و با شلیک گلوله به قتل می‌رسند. دو مامور پلیس هم در این ماجرا زخمی شده‌اند. هر چند خانواده دام پزشک مقتول و گروهی از مردم از کشته شدن متهمان ابراز خشنودی کرده‌اند اما برخی دیگر از هندی‌ها معتقدند ابتدا باید پرونده آن ها در دادگاه بررسی و بعد حکم احتمالی اعدام اجرا می‌شد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.