کد خبر: 65394تاریخ انتشار : ۸:۵۸:۱۵ - چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵

دیروز و امروز بارها درباره پردیس افکاری، بازیگر سینما و تلویزیون ایران که پس از چند بازیگر دیگر به شبکه جم پیوسته خوانده‌اید اما در این مطالب اغلب بیوگرافی و کارنامه هنری او منتشر شده است. اما نکته‌ای که مغفول مانده این است که او تنها پانزده روز پیش و در حالیکه در ایران به سر می‌برده، با خبرگزاری هنرآنلاین به گفت‌وگو نشسته؛ جالب است احتمالاً او وقتی به سوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ می‌داده، تصمیمش را گرفته و چمدانش را بسته بوده و خبرنگار سرویس سینمای هنرآنلاین وقتی متن گفت‌وگوی او را پیاده می‌کرده، نمی‌دانسته که به نوعی در حال نگارش نامه خداحافظی این بازیگر ایرانی است.

نکته‌ای که در متن آن گفت‌وگو مهم است، اشاره‌ای است که افکاری به برکناری تعمدانه‌اش از برخی گرایش‌ها و به زعم او مدهای معمول در عرصه سینما داشته است.
مثلا او گفته: «کار ما به گونه‌ای شده است که امروز تنها یک تعداد خاصی کار می‌کنند و باقی تماشاگر آن گروه هستند. آدم‌هایی که بی تخصص هستند، در این حوزه و فامیل دارند و به مهمانی‌های شبانه می‌روند و دورهمی‌هایی با هم دارند، می‌توانند به‌راحتی کار کنند و دوستانی که در این روابط جایی ندارند بی‌کار هستند. ما در واقع تماشاگر آن گروهی هستیم که مشغول کارند». افکاری به‌نوعی پیش از ترک ایران، دلایل این تصمیمش را در این گفت‌وگو برشمرده است: «فکر نمی‌کنم شاهد اتفاقی مثبت در عرصه هنر باشیم، چرا که معتقدم باید همیشه واقعیت‌ها را دید و اصولاً آدمی نیستم که امید واهی داشته باشم. وقتی چیزی در حال سقوط است، نمی‌توان به نجات آن امید داشت. سینمای ایران از نظر من سقوط کرده است و برای برگشت مجدد آن نیاز به زمان، مدیریت درست و تخصص داریم».

www.dustaan.com پردیس افکاری تازه‌ ترین بازیگر زن ایرانی شبکه جم درباره مدلینگ چه گفت

اما نکته مهم گفت‌وگوی او این است که تلویحاً به اشتغال بازیگران در عرصه‌هایی جز سینما مثل بیزنس‌های مختلف و از جمله مدلینگ و … اعتراض کرده. مثلاً گفته: «افرادی مثل من که باندی ندارند و در مهمانی های شبانه شرکت نمی کنند جای کار ندارند. از نظر اشتغال بازیگران به شغلی جز بازیگری کار درستی نیست ولی به هرحال عده‌ای  به خاطر شرایط این کار را می کنند برای مثال برخی از بازیگران مرد رستوران می زنند این هم به خاطر گذران زندگی است».
با این حال پردیس افکاری نیز حالا به چند بازیگر درجه چندمی پیوسته که قرار است در سریال‌های شبکه جم و پروژه‌های سینمایی این شبکه بازی کند؛ آثار نمایشی‌ای که در همین مدت کوتاه نشان داده‌اند چه‌قدر از استانداردهای سریال‌ها و آثار سینمای به دور هستند.


پربیننده ترین مطالب روز

مرجع : مدانلاین

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.