ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 258072

شورای بازشماری آرای انتخابات پارلمانی عراق از پایان شمارش دستی آرا خبر داد و تعداد کرسی‌های هر یک از لیست‌ها را اعلام کرد.

www.dustaan.com پایان بازشماری آرا در عراق، آغاز مجدد اعتراضات

این شورا در بیانیه خود که اکثر رسانه‌های عراقی آن را منتشر کردند ضمن تاکید بر مطابق بودن شبه کامل شمار آرای هر یک از لیست‌ها با شمارش الکترونیکی از صحت حدود ۹۹ درصدی آن خبر داد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط این شورا لیست سائرون به رهبری مقتدی صدر با ۵۴ کرسی در صدر لیست‌‌های پیروز باقی ماند. همچنین شمارش دستی آرا، تنها یک کرسی به لیست الفتح متشکل از نیروهای حشد الشعبی به رهبری هادی عامری اضافه کرده و تعداد آن را به ۴۸ کرسی رساند.

در مقابل لیست النصر به رهبری حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق با ۴۲ کرسی همچنان در رده سوم لیست‌های پیروزی باقی ماند. بعد از آن هم به ترتیب لیست دولت قانون به رهبری نوری المالکی با ۲۶ کرسی، العراقیه به رهبری ایاد علاوی (شخصیت سنی به همراه سکولارهای شیعه) با ۲۱ کرسی و لیست حکمت ملی به رهبری سیدعمار حکیم هم ۱۹ کرسی را به دست آوردند.

این در حالی است که محمد الکربولی یکی از نمایندگانی که بعد از بازشماری آرا کرسی‌اش به فرد دیگری رسید طی بیانیه‌ای رسیدگی سازمان ملل متحد را به آنچه آن را طایفه‌گرایی در شمارش آرا خوانده، خواستار شد.

جبهه ترکمن‌های عراق هم با رد نتایج بازشماری آرا با استناد به محاکمه رئیس ستاد انتخابات کرکوک به دلیل فساد در انتخابات پرسید چگونه رئیس ستاد از سوی شورای بازشماری به دادگاه معرفی می‌شود اما صحت انتخابات و مطابقت شمارش هم اعلام می‌شود؟ این تناقض را چگونه باید تفسیر کرد؟

دادگاه فدرال عراق به لیست‌های عراقی ۳ روز مهلت داد تا شکایت خود را نسبت به اعلام نتایج نهایی تقدیم کنند/ اعتمادآنلاین

۰/۵ ( ۰ نظر )مطالب مرتبط :

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.