یکشنبه , ۱۹ ام آذر ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۰:۲۲ قبل از ظهر به وقت تهران

شبکه مخوف «گربه های وحشی» در مشهد متلاشی شد +تصاویر

با متلاشی شدن شبکه مخوف معروف به «گربه های وحشی» در مشهد راز یک فقره قتل و زورگیری های خشن توام با ضرب و جرح های هولناک فاش شد.

به گزارش خراسان، پرونده «گربه های وحشی» از حدود ۱۱ روز قبل زمانی در دستور کار پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که سه جوان موتورسوار با حرکت در جهت خلاف حرکت خودروها وارد خیابان امامیه ۸۱ در منطقه قاسم آباد شدند. آنان که به دنبال طعمه ای برای زورگیری می گشتند با دیدن دو جوان ۲۱ و ۲۲ ساله که روی نیمکت پارک خطی نشسته بودند به سوی آن ها حرکت کردند.
جوان ۲۲ ساله با  مشاهده رفتارهای خطرناک موتورسواران، پا به فرار گذاشت اما دوست ۲۱ ساله او که «امیراسدی» نام داشت به دام زورگیران خشن افتاد. سه جوان موتورسوار بی رحمانه قمه ای را بیرون کشیدند و به قصد گوشی قاپی به جوان ۲۱ ساله حمله ور شدند. یکی از زورگیران با بی رحمی قمه را بالا برد و ضربه ای به شاهرگ گردن امیر وارد آورد و سپس با ضربه های پیاپی دیگر او را نقش بر زمین کرد اما امیر گوشی خود را به دزدان سنگدل نداد و آن ها با رها کردن طعمه زخمی خود از محل گریختند.
بنابر گزارش خراسان، جوان مجروح هنوز ۳۰ قدم بیشتر به سمت منزلشان نرفته بود که بی رمق روی سنگفرش خیابان افتاد و دوست فراری اش به کمک او شتافت. اگرچه دقایقی بعد پیکر این جوان بی گناه توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان طالقانی منتقل شد اما تلاش پزشکان برای نجات او از مرگ بی نتیجه ماند چرا که امیر بر اثر عوارض ناشی از ضربه قمه جان باخت.
با گزارش این حادثه تلخ به قاضی ویژه قتل عمد، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم بیمارستان شد و به تحقیق میدانی در این باره پرداخت.
بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که «زورگیران خشن» قبل از اقدام به جنایت، دو برادر را نیز در بولوار آزادی مشهد به قصد «گوشی قاپی» هدف اصابت ضربات قمه قرار داده اند. در حالی که تحقیقات گسترده ای با  دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برای شناسایی زورگیران موتورسوار آغاز شده بود، آنان بی رحمانه افراد دیگری را نیز طعمه ضربات هولناک خود کردند. این گونه بود که دادستان مرکز خراسان رضوی وارد عمل شد و دستور داد تا گروه ویژه تخصصی از کارآگاهان ورزیده پلیس آگاهی با هدایت و راهنمایی های قاضی کاظم میرزایی به ردیابی دزدان خشن بپردازند. گزارش خراسان حاکی است؛ به دنبال این دستور قضایی، بلافاصله جلسه تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی تشکیل شد. گروه تخصصی از کارآگاهان اداره جنایی با همکاری شبانه روزی کارشناسان اداره اطلاعات جنایی وارد عمل شدند. در همین زمینه سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) با نظارت مستقیم بر رصدهای اطلاعاتی و عملیاتی کارآگاهان، دستورات محرمانه‌ای را نیز برای ریشه یابی باندهای زورگیری و شناسایی آن ها در ادامه عملیات دستگیری عاملان جنایت صادر کرد.
سردار تقوی که براساس تجربیات چندین ساله خود در سمت فرماندهی انتظامی مشهد به مناطق و محیط های آلوده وجرم خیز اشراف کامل اطلاعاتی داشت به راهنمایی گروه ویژه تخصصی پرداخت و از آنان خواست با کسب مجوزهای قضایی و همچنین پیگیری سریع دستورات دادستان مرکز خراسان رضوی، برای ریشه کن کردن باندهای زورگیری در مشهد به طور جدی و شبانه روزی وارد عملیات گسترده شوند. با دستور سردار تقوی، گروه هایی از کلانتری ها نیز به کمک گروه تخصصی آمدند و نقاط جرم خیز به قرق شبانه روزی پلیس درآمد چرا که تجربه میدان دار عرصه امنیت خراسان رضوی حکایت از آن داشت که باید عملیات گسترده ای برای دستگیری زورگیران خشن در مشهد آغاز شود و ادامه یابد تا زورگیری های هولناک ریشه کن شود و عاملان آن ها به پنجه قوی عدالت سپرده شوند. گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، این گونه بود که حدود هشت روز عملیات اطلاعاتی کارآگاهان در کنار قاضی ویژه قتل عمد مشهد و با کسب مجوزهای قضایی به سرانجام رسید و تعدادی از زورگیران خشن با استفاده از شیوه های فنی و تخصصی کارآگاهان شناسایی شدند. لحظه عملیات فرا رسیده بود که کارآگاهان با دستور سردار محمد کاظم تقوی و در چند شاخه عملیاتی به تحقیق میدانی پرداختند. آنان علاوه بر چهره نگاری با کمک شهروندان، به شماره پلاک های ناقص از یک موتورسیکلت نیز دست یافتند که در صحنه وقوع جنایت مورد استفاده زورگیران قرار گرفته بود. بررسی های میدانی کارآگاهان که زیر نظر مستقیم قاضی میرزایی ادامه داشت، بیانگر آن بود که دزدان مذکور ابتدا طعمه های خود را با قمه، خنجر و چاقو هدف قرار می دهند و سپس گوشی آنان را به یغما می برند. به همین دلیل برخی از شهروندانی که طعمه زورگیران خشن قرار گرفته بودند به آنان لقب «گربه های وحشی» می دادند. بالاخره چهار شب قبل، عملیات دستگیری زورگیران در حالی آغاز شد که کارآگاهان اداره جنایی با پیگیری و بررسی های شبانه روزی موفق شدند شماره پلاک مالک موتورسیکلت را نیز به دست آورند اما آن ها در این عملیات اعضای چندین باند زورگیری را شناسایی کرده بودند که در قالب یک شبکه گسترده به فعالیت های مجرمانه خود ادامه می دادند.
این عملیات از سحرگاه چهار شب قبل زمانی آغاز شد که کارآگاهان ابتدا به سراغ جوانی به نام «محمد« (خریدار موتورسیکلت) رفتند و او را زیرنظر گرفتند. در ادامه عملیات تعقیب و مراقبت، تعداد دیگری از زورگیران و همدستان شبکه معروف به «گربه های وحشی» نیز شناسایی شدند. با دستگیری «محمد- خ» در بولوار دوم طبرسی عملیات شبانه روزی کارآگاهان در حالی با هدایت قاضی با تجربه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد وارد مرحله جدیدی شد که سه شبانه روز کارآگاهان ویژه به همراه قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای مشهد چشم بر هم نگذاشتند چرا که قرار بود همه عملیات دستگیری برای جلوگیری از فرار «گربه های وحشی» در ساعات اولیه بامداد صورت گیرد. این گونه بود که در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه تعداد زیادی از زورگیران در تور کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی گرفتار شدند و حدود ۱۰ عضو شبکه «گربه های وحشی» نیز به دام افتادند اما هنوز «حسین الف» عامل جنایت «پارک خطی» فراری بود تا این که ظهر پنج شنبه گذشته او نیز در منزل دوست دخترش به چنگ کارآگاهان افتاد و این گونه پرونده شبکه «گربه های وحشی» در پلیس آگاهی گشوده شد.
بنابر گزارش اختصاصی خراسان، عملیات کارآگاهان در این جا پایان نیافت چرا که فرمانده با تجربه خراسان رضوی از کارآگاهان خواسته بود عملیات را برای شناسایی دیگر مجرمان خطرناک و مرتبط با این شبکه ادامه دهند.
به همین دلیل روز گذشته ده ها تن از شهروندان مشهدی با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی ضمن قدردانی از سردار تقوی و دستگاه قضایی مشهد، به شناسایی اعضای این شبکه خطرناک زورگیری پرداختند و خواستار مجازات سریع عاملان زورگیری های خشن در ملأ عام شدند. بنابراین گزارش، طبق اظهارات برخی شاکیان، در میان دستگیرشدگان دو مالخر گوشی های سرقتی که تبعه خارجی هستند نیز دیده می شوند. در همین حال تعدادی از شهروندان که طعمه زورگیری های خشن شده بودند نیز از دستگاه قضایی و به ویژه قاضی صادقی (دادستان مرکز خراسان رضوی) برای برخوردهای جدی با باندهای جرایم خشن، تقدیر کردند و رسیدگی سریع به پرونده «گربه های وحشی» را نیز خواستار شدند.
شایان ذکر است، تحقیقات در این پرونده جنایی حساس با شناسایی دیگر عوامل زورگیری های هولناک در مشهد همچنان ادامه دارد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *