کد خبر: 252289تاریخ انتشار : ۱۲:۲۷:۳۸ - دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

برج ۱۶ طبقه پارامیس دچار حریق گسترده شد؛ نکته حائز اهمیت این است که این برج هنوز به پایان کار نرسیده بود وفاقد تأییده و گواهی‌‎نامه‌های آتش‌نشانی بوده، اما عملاً عده‌ای زیادی در آن سکونت داشتند!

باشگاه خبرنگاران پویا: ساعت ۱۵:۲۵ روز گذشته آتش‌سوزی در برج مسکونی پارامیس واقع در میدان موج، خیابان دریا به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان هفت ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه نردبان، بالابر هیدرولیکی و خودروی حامل دستگا‌های تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

برج مسکونی پارامیس در ۱۶ طبقه و با ۲۴۰ واحد مسکونی در متراژ‌های مختلف احداث شده و زمانیکه آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند مشاهده شد آتش در قسمت رایزر‌های این برج (محل قرار گرفتن سیم، کابل، لوله و اتصالات) از طبقات پایین آغاز شده و به بالاترین طبقات سرایت کرده است، شدت آتش و دود به حدی بود که از طبقه دوم به بعد امکان نفوذ آتش‌نشانان بسیار سخت شده و تنها با استفاده از دستگاه‌های تنفسی امکان‌پذیر بود.

در نهایت در این عملیات بیش از ۱۰۰ نفر از ساکنان که بین آن‌ها از کودک چند روزه تا افراد سالخورده وجود داشت، نجات یافتتد البته چندین نفر از ساکنان و نیرو‌های عملیاتی آتش‌نشانی دچار دودگرفتگی شده و تحویل عوامل اورژانس شدند.

اما نکته حائز ذکر در این حادثه این است که گواهی‌نامه و تأییده ایمنی ساختمان از طرف آتش‌نشانی برای برج پارامیس صادر نشده و این برج هنوز به پایان کار نرسیده بود، اما بخش زیادی از آن به بهره‌برداری رسیده و عملاً عده‌ای زیادی در آن سکونت داشتند!

نکته قابل تأمل دیگر این است که برق این ساختمان نیز از طریق چندین ژنراتور تأمین می‌شده و برق شهری نداشته است و بنابر گفته‌های ساکنان آن فشار زیاد بر روی ژنراتور منجر به این حادثه شده بود.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.