امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت 10:16 ق.ظ

رفع کمبود معلم تهران از طریق انتقال نیرو از دیگر شهرها

کد خبر: 212321

در برخی از استان‌ ها آموزش و پرورش  نیروی مازاد و در استان‌های دیگر کمبود نیرو دارد بنابراین دانشگاه فرهنگیان باید با در نظر گرفتن تعداد معلمان بازنشسته، دانش‌ آموزان ورودی و وضعیت نیروها در استان‌های مختلف کشور دانشجو جذب کند.

www.dustaan.com - رفع کمبود معلم تهران از طریق انتقال نیرو از دیگر شهرها

رفع کمبود معلم تهران از طریق انتقال نیرو از دیگر شهرها

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آموزش وپرورش می‌تواند از طریق انتقال نیرو از شهرهایی که نیروی مازاد دارند کمبود معلم در تهران را جبران کند، گفت: دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش را در مقاطع مختلف تحصیلی تربیت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید در مرحله اول آمار دقیقی از دانش‌آموزان در مقاطع مختلف به دست آورد و براساس جمعیت دانش‌آموزی برنامه‌ریزی‌های لازم برای جذب نیروی مورد نیاز را انجام دهد تا میزان پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مشخص شود.

اولادقباد اظهار کرد: در دهه گذشته به دلیل رشد ۳ درصدی جمعیت تعداد دانش‌آموزان زیاد بود به همین دلیل مدارس دو شیفته برگزار می‌شد و طبعا نیاز به معلم زیاد بود اما امروزه به دلیل کاهش سرعت رشد جمعیت تعداد دانش‌آموزان نیز کم شده است؛ نیاز به معلم با تعداد دانش‌آموزان رابطه مستقیم دارد به همین دلیل با کاهش تعداد دانش‌آموزان در سال‌های اخیر نیاز به معلم نیز کاسته ‌شده است.

عضو فراکسیون زنان در مجلس شوورای اسلامی ادامه داد: آموزش و پرورش باید متناسب با تعداد دانش‌آموزان در مقاطع مختلف در دانشگاه فرهنگیان دانشجو جذب کند؛ اگر جذب دانشجو بدون در نظر گرفتن نیاز جامعه باشد نیروی مازاد ایجاد می‌شود و سرمایه نیروی انسانی به هدر می‌رود.

اولادقباد با بیان اینکه می‌توان از طریق معلمان حق‌التدریس کمبود نیرو در آموزش و پروش را جبران کند، گفت: آموزش و پرورش برای جذب نیرو کافی به برنامه‌ریزی مناسب و کارشناسی دقیق نیاز دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: در برخی از استان‌ها آموزش و پرورش نیروی مازاد و در استان‌های دیگر کمبود نیرو دارد بنابراین دانشگاه فرهنگیان باید با در نظر گرفتن تعداد معلمان بازنشسته، دانش‌آموزان ورودی و وضعیت نیروها در استان‌های مختلف کشور دانشجو جذب کند./

دیگران چه می خوانند؟
پربیننده ترین مطالب
نظر دهید!
کل نظرات : ۰
در صف بررسی : 0
انتشار یافته : ۰