کد خبر: 2151تاریخ انتشار : ۱۳:۵۸:۲۶ - سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲

www.dustaan.com دلیل عجیب و غریب برای زندانی کردن و شلاق زدن یک زن!!!اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که قاضی یکی از دادگاه های این کشور،‌ یک زن عربستانی بنام “سوسن سلیم” را به اتهام حضور در دادگاه بدون یکی از افراد محرم، به 300 ضربه شلاق و یک سال و نیم حبس محکوم کرد.
در پی انتشار خبر صدور چنین حکمی علیه این زن عربستانی،‌ فورا خبر آن در رسانه های سعودی و فضای مجازی این کشور منتشر شد و موجی از اعتراض افکار عمومی سعودی را به دنبال داشت.
منتقدان این حکم، تصمیم این قاضی عربستانی را “ضد زنانه”، “ن‍ژاد پرستانه” و بر اساس سیستم فکری “ولایت بی چون و چرای مردان بر زنان” توصیف کردند.
در همین راستا تعدادی از مؤسسات حقوق بشری که در زمینه دفاع از حقوق بشر در عربستان سعودی فعالیت می کنند،‌ با انتشار بیانیه های جداگانه ای، صدور این حکم را به شدت مورد انتقاد قرار داده و خواستار آزادی فوری “سوسن سلیم” و ابطال صادر شده در حق او شدند.
در همین حال خانم “نادیه خلیفه” پژوهشگر مسائل زنان در دفتر سازمان بین الملل “هیومن رایت وولچ” طی گفتگویی با شبکه خبری CNN گفت: ما حکومت سعودی را به بازنگری در حکم صادر شده در حق این زن هستیم. او باید هرچه سریع تر آزاد شود زیرا خلافی مرتکب نشده است.
لازم به ذکر است، پرونده “سوسن سلیم” که یک عربستانی سودانی تبار است، اولین بار در سال 2004 میلادی تشکیل شد اما در طول چند سال گذشته به دلایل مختلفی جلسات دادگاه وی یا تشکیل نمی شد و یا در زمان هایی که تشکیل می شد به دلایل گوناگونی به زمان دیگری موکول گردیده بود تا اینکه اخیرا حکم علیه وی صادر شد.
ناگفته نماند “سوسن سلیم” چندی پیش نامه ای خطاب به “ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود”‌ پادشاه سعودی منتشر کرد خواستار رسیدگی فوری به پرونده او شد. او در نامه خود رسما بی گناهی خود را اعلام کرده بود.

منبع : اقتصاد ایران انلاین

 

پربیننده ترین مطالب روزhttps://www.dustaan.com/?p=2151


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0