شنبه , 13 ام آذر ماه سال 1400 ساعت 6:14 بعد از ظهر به وقت تهران

دسیسه طلایی پسرتهرانی برای همسایه

جوان همسایه برای سرقت میلیونی از خانه دوست صمیمی اش دسیسه ماهرانه‌ای طراحی کرده بود.

پیش‌نویس خودکار

ساعت ۱۱:۳۰ روز ۱۰ مرداد امسال مردی در تماس با پلیس از دستبرد میلیونی دزدان به خانه اش در منطقه نازی آباد خبر داد و تیمی از ماموران کلانتری ۱۳۰  نازی آباد برای بررسی موضوع در محل سرقت حاضر شدند.
گزارش ابتدایی پلیس نشان می داد دزدان ۷۰۰ میلیون تومان طلا از داخل خانه سرقت کرده اند که با توجه به حساسیت پرونده بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور داد تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران برای تجسس های فنی وارد عمل شوند.
تحقیقات پلیسی
مرد جوان در بازجویی ها به پلیس گفت: من همراه مادرم در طبقه اول یک ساختمان چهار طبقه زندگی می کنم و روز سرقت در خانه نبودیم که دزدان با حضور در خانه مان ۹۰۰ گرم طلا ، ۴۸ قطعه سکه طلا، سه میلیون تومان پول نقد، ۲۴ هزار دلار و چند سند ملکی را به سرقت بردند و به هیچ کسی مشکوک نیستم.
کارآگاهان با حضور در محل سرقت تجسس های فنی را آغاز کردند و جالب این که در بررسی ها مشخص شد هیچ تخریبی روی درهای ورودی ساختمان وجود ندارد و دزدان با استفاده از کلید وارد خانه شده اند همچنین به هم ریختگی داخل خانه حاکی از ساختگی بودن صحنه سرقت بود.
تیم پلیسی در ادامه به سراغ دوربین های مداربسته در صحنه سرقت رفتند و در بازبینی فیلم مشخص شد سه مرد سوار بر خودروی پراید سفید از صحنه سرقت میلیونی فرار کرده‌اند.
بازداشت دزدان
کارآگاهان در گام بعدی با این فرضیه که سرقت از سوی یک آشنا صورت گرفته است تجسس های خود را آغاز کردند و در کاوشگری های اطلاعاتی و پلیسی به یکی از دوستان خانوادگی پسر جوان به نام سامان ۲۸ ساله، رسیدند.
تحقیقات پلیسی نشان می داد که این جوان از دوستان خانوادگی مال باخته است و به این خانه رفت و آمد زیادی دارد به همین دلیل سامان به عنوان تنها مظنون پرونده هدف ردیابی قرار گرفت و روز ۲۸ شهریور در عملیات پلیسی دستگیر شد.
سامان ابتدا خود را بی گناه می‌دانست اما وقتی در بازجویی‌ها در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار گرفت به ناچار لب به سخن گشود و دو همدستش به نام نادر و احد را که در این سرقت حضور داشتند لو داد. ماموران نیز روز ۲۹ شهریور دو سارق جوان را در مخفیگاه شان در منطقه خانی آباد دستگیر کردند.
اعترافات سارق آشنا
سامان در اعترافاتش به ماموران گفت: چند سالی است که با دوستم رفت و آمد خانوادگی دارم و وقتی متوجه شدم پول و طلای زیادی در خانه آن ها نگهداری می شود وسوسه شدم و به فکر سرقت افتادم.
وی افزود: پس از طراحی نقشه سرقت، ابتدا دسته کلید خانه دوستم را برداشتم و با اطلاع از این که اهالی خانه در ساختمان نیستند همراه دو دوست دیگرم وارد خانه شدیم و پس از سرقت طلا و پول ها سوار بر خودروی پراید یکی از همدستانم فرار کردیم و به غرب تهران رفتیم. در آن جا طلاها را به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان فروختیم و پول به دست آمده است را بین خودمان تقسیم کردیم.
بدین ترتیب ماموران با اطلاعات به دست آمده مالخر طلاهای سرقتی را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه وی ۲۰۰ گرم طلای آب شده به دست آمد.
بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.
توصیه پلیسی
سرهنگ کارآگاه حمدا… علیزاده ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران گفت: در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین های با کیفیت استفاده و حتما یکی از دوربین ها به منظور ثبت اطلاعات خودرویی که با آن اموال سرقتی جابه جا شده در محل مناسبی در کوچه نصب شود. استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها به تلفن همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و در صورت مشاهده سارقان به سرعت مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰اطلاع دهید .
منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیای گران قیمت، بنابراین توصیه می شود از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری و از صندوق امانات استفاده کنید .
در صورت نگهداری اموال گران قیمت و جه نقد در منزل به هیچ عنوان حتی در حضورنزدیک ترین اقوام و آشنایان نیز در این خصوص صحبت نکنید .
از سپردن کلید به افراد غیر خودداری کنید.
با توجه به این که سارقان برای سرقت اشیای قیمتی مستقیم به اتاق خواب مراجعه می کنند، برای نگهداری اموال با ارزش خود در منزل جاساز داشته باشید و از قرار دادن آن ها در اتاق خواب یا رهاسازی طلاجات در معرض دید خودداری کنید .

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *