ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 273009

می دانید که ایجاد یک تاثیر اولیه خوب بر طرف مقابل می تواند راه زیادی را برای محبوب شدن در دل دیگران طی کند و تاثیر بسزایی داشته باشد اما برای دقایقی، نصایح و توصیه هایی را که درباره چگونه لباس پوشیدن یا داشتن لبخند و چهره ای شاد برای تحت تاثیر قرار دادن یاد گرفته اید فراموش کنید!

www.dustaan.com در اولین ملاقات، افراد شما را با این 4 نشانه دوست خواهند داشت!

«امی کودی»، استاد دانشکده بازرگانی هاروارد که بیش از ۱۵ سال درخصوص تاثیر اولیه تحقیق کرده، با این مقدمه در یادداشتی می نویسد هر شخصی(به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه) به محض دیدن شخصی دیگر برای اولین بار، این دو سوال را از خود می پرسد: آیا می توانم به این فرد اعتماد کنم؟ و آیا می توانم به این شخص احترام بگذارم؟

دانستن هر دوی این سوال ها به شما کمک می کنند تا دیگران را راحت تر تحت تاثیر قرار دهید اما شما در قدم اول باید تلاش کنید که اعتماد طرف مقابل خود را به دست بیاورید و سپس احترام او را، حتی در محیط کار و بین همکاران خود و حتی برای ازدواج . اگر کسی که شما در تلاش برای تحت تاثیر قراردادن وی هستید به شما اعتماد نداشته باشد، ارتباط تان خیلی به ثمر نخواهد نشست.

یک شخص متعادل و قابل اطمینان، کسی است که بسیار تحسین برانگیز نیز باشد اما تنها پس از ایجاد اعتماد است که قدرت شما تبدیل به یک هدیه و نه یک تهدید می شود.

۴ نشانه تاثیرگذار در قضاوت شدن

با این حال، ظاهر فیزیکی و پوشش شما هم در این بین مهم است و نمی توان بدون توجه از کنارش عبور کرد.

«لسلی زبرویتز»، روان شناس دانشگاه برندیز انگلیس طی مطالعاتی که در سال ۲۰۱۷ انجام داد، دریافت که مردم از چهار نشانه برای قضاوت درباره چهره شما استفاده می کنند: بشاش بودن، آشنا بودن چهره شما، تناسب اندام و شباهت های احساسی. شما نمی توانید تمام این عوامل را کنترل کنید اما می توانید با استفاده از زبان بدن در راستای نزدیک شدن به عوامل فوق، به طور طبیعی ایجاد اعتماد کنید.

حرف آخر این که، دفعه بعد که فرد جدیدی را ملاقات می کنید، تمرکز خود را بر به دست آوردن اعتماد وی بگذارید تا یک دست دادن محکم و تاثیر گذار!/خراسان

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.