پنجشنبه , ۱۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۲۹ بعد از ظهر به وقت تهران

خوش‌ آمدگویی و دست دادن به سبک رئیس جمهور آمریکا +تصاویر

روزنامه گاردین در مطلبی به بررسی روش‌های عجیب خوش‌آمدگویی دونالد ترامپ پرداخت.

باشگاه خبرنگاران جوان: پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین در مطلبی به روش‌های عجیب خوش‌آمدگویی و دست دادن دونالد ترامپ پرداخت و نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از شیوه‌های عجیب و متفاوتی برای دست دادن و خوش‌آمدگویی به مهمانانش در کاخ سفید استفاده می‌کند. نحوه خوش‌آمدگویی و میزبانی او متاثر از روابطش با میهمان و میزان رضایت او است.

هر زمان که ترامپ به دیدار شخصیتی می‌رود و یا میزبان می‌شود، سبک دست دادن او به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌ها تبدیل می‌شود. او چند روز پیش با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، دیدار کرد و استقبال گرمی از او به عمل آورد. همچنین، در دیدار با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، خلاف سال گذشته با او دست داد و از وی تمجید کرد.

در ادامه به روش‌های عجیب دست دادن ترامپ اشاره می‌شود.

نخستین سبک دست دادن ترامپ که بیشتر از آن استفاده می‌کند، روشی همانند «مچ انداختن» است. او کف دستش را پیش می‌کشد و پس از قلاب کردن آن، دست مخاطب را به تندی سمت خودش می‌کشد. این حالت موجب برهم خوردن تعادل طرف مقابلش می‌شود. ترامپ بارها، حتی در حال نشسته نیز، به این سبک دست داده است. او در دیدار اخیرش با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، به مدت ۱۹ ثانیه دست او را در این حالت نگه داشت. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، از معدود مقاماتی است که موفق به کنترل دست دادن ترامپ شد. او با گرفتن بازوی راست ترامپ، بر این سبک از دست دادن مسلط شد.

خوش‌ آمدگویی و دست دادن به سبک رئیس جمهور آمریکا +تصاویر

در صورتی که ترامپ موفق به اجرای این سبک مچ انداختن نشود و حریف در دست دادن بر او غلبه کند، او دو حرکت نشان می‌دهد: نخست اینکه با دست دیگر روی مچ طرف مقابل می‌زند و یا با انگشت به مخاطبش اشاره می‌کند. به نظر می‌رسد این واکنش او نوعی تاکید بر برتری و غلیه طرف مقابل است. امانوئل مکرون در دیدار چند روز پیش، با تاب دادن مچ دست خود، بر این سبک ترامپ غلبه کرد. ترامپ پس از آنکه متوجه غلبه او شد در مقابل خبرنگاران، شوره سر را از روی کت مکرون برداشت. به این روش او بار دیگر برتری خود را بر حریفش اثبات کرد.

خوش‌ آمدگویی و دست دادن به سبک رئیس جمهور آمریکا +تصاویر

ترامپ گاهی اوقات با بهانه‌های عجیب از دست دادن امتناع کرده است. یکی از جالبترین لحظات دیپلماتیک، نخستین کنفرانس خبری مشترک او با آنگلا مرکل بود که ترامپ از دست دادن با او خودداری کرد. او در دیدار شب گذشته خود با مرکل دست داد و او را بانویی فوق العاده توصیف کرد.

خوش‌آمدگویی و دست دادن به سبک ترامپ +تصاویر

برخلاف آنگلا مرکل، رئیس جمهور آمریکا بار‌ها با ترزا می، نخست وزیر انگلیس، دست داده است. او در نخستین دیدارش با ترزا می، در حالی که دست او را گرفته بود از پله‌ها پایین آمد. برخی از کارشناسان معتقدند روابط سیاسی عمیق بین دو طرف علت اصلی این حرکت بوده است. عده‌ای نیز اعلام کردند ترامپ فوبیای (ترس) سقوط از پله دارد و برای همین حین پایین آمدن از پله دست ترزا می‌را گرفت.

خوش‌ آمدگویی و دست دادن به سبک رئیس جمهور آمریکا +تصاویر

ملانیا ترامپ همواره از گرفتن دست همسرش در محافل عمومی خودداری می‌کند یا به سختی به گرفتن دست او رضایت می‌دهد. ترامپ حین میزبانی از مکرون، بار‌ها با ضربه زدن انگشت کوچک خود از ملانیا خواست دستش را بگیرد و با وجود بی‌اعتنایی ملانیا در نهایت دست او را گرفت.

خوش‌ آمدگویی و دست دادن به سبک رئیس جمهور آمریکا +تصاویر

کارشناسان با بررسی سبک‌های دست دادن ترامپ بر این باور هستند که رئیس جمهور آمریکا به حفظ شخصیت غالب خود تمایل دارد تا از این طریق برتری‌اش را به اثبات برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *