جمعه , ۳ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۵:۴۵ قبل از ظهر به وقت تهران

خشم ژاپنی‌ ها از بی‌ احترامی نتانیاهو سر میز شام!

یک مقام ارشد اسرائیلی که سابقه فعالیت در ژاپن را داشته به یدیعوت آحارونوت گفت: این تصمیمی احمقانه و تحریک آمیز بود. هیچ چیزی منفورتر از کفش در فرهنگ ژاپنی وجود ندارد. ژاپنی‌ها نه تنها با کفش وارد منازل خود نمی‌شوند بلکه حتی در محل کار نیز با کفش فعالیت نمی‌کنند.

خبرگزاری تسنیم: به گزارش جروزالم پست، در جریان دومین دیدار رسمی آبه از سرزمین‌های اشغالی در دوم می، زمانی که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و بنیامین نتانیاهو به همراه همسرانشان درحال صرف شام بودند اتفاقی عجیب رخ داد.

سرآشپز شخصی نتانیاهو به عنوان دسر شکلات را در یک کفش فلزی سرو کرد؛ اقدامی که در فرهنگ ژاپنی یک بی احترامی بزرگ تلقی می‌شود.

هرچند شینزو آبه با بی میلی این پیشنهاد میزبان خود را پذیرفت، اما مقامات ژاپنی و اسرائیلی حاضر در مراسم با شگفتی شاهد پذیرایی از شینزو آبه در یک کفش بودند.

یک مقام ارشد اسرائیلی که سابقه فعالیت در ژاپن را داشته به یدیعوت آحارونوت گفت: این تصمیمی احمقانه و تحریک آمیز بود. هیچ چیزی منفورتر از کفش در فرهنگ ژاپنی وجود ندارد. ژاپنی‌ها نه تنها با کفش وارد منازل خود نمی‌شوند بلکه حتی در محل کار نیز با کفش فعالیت نمی‌کنند. حتی نخست وزیر و دیگر وزرا و اعضای پارلمان در محل کار خود کفش نمی‌پوشند… این اقدام مشابه این بود که از یک مهمان یهودی با ظرفی شبیه خوک پذیرایی شود.

خشم ژاپنی‌ها از بی‌احترامی نتانیاهو سر میز شام +عکس

یک دیپلمات ژاپنی در واکنش به این اتفاق گفت: در هیچ فرهنگی شاهد استفاده از کفش بر روی میز غذا نیستیم. اگر هدف از این کار شوخی بود به نظر ما خنده دار نبود.

آبه در جریان این سفر دو طرف درباره موضوعاتی مانند کره شمالی، توافق هسته‌ای و مذاکرات سازش فلسطین و رژیم صهیونیستی گفتگو کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *