سه شنبه , ۶ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹ بعد از ظهر به وقت تهران

خارج کردن روده بزرگ ۸ کیلویی از بدن بیمار در بابل +عکس

روده بزرگ ۸ کیلویی از شکم یک مرد ۷۰ ساله در بابل خارج شد. دکتر رامین نصرتی فوق تخصص جراحی سینه در این باره گفت: بیمار ۷۰ ساله پس از مشکلات تنفسی که داشت تحت عمل جراحی قرار گرفت و یک روده بزرگ از بدن این بیمار خارج شد.

 باشگاه خبرنگاران: دکتر رامین نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه گفت: بیمار آقای ۷۰ ساله بدلیل مشکلات تنفسی در این مرکز بستری شد که پس از بررسی‌های بعمل آمده در یک عمل جراحی ۳ ساعته اقدام به خارج سازی کامل روده بزرگ و انجام بازسازی گوارشی شد

این بیمار ۵ روز پس از انجام این جراحی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.

خارج کردن روده بزرگ ۸ کیلویی در بابل

فوق تخصص جراحی قفسه سینه گفت: در یک انسان معمولی متوسط طول روده بزرگ ۱۶۰ سانتی متر و متوسط وزن ۱۸۰۰ گرم است، ولی در این بیمار طول روده به ۲۴۰ سانتی متر و وزن آن به ۸ کیلو گرم رسیده بود و این وضعیت باعث نارسایی تنفسی همچنین اختلال در زندگی بیمار شده بود.

دکتر نصرتی با اشاره به علت این مسئله افزود: طیف وسیعی از بیماری‌ های مادر زادی و بیماری‌های اکتسابی اعم از یبوست‌ های طولانی مدت می‌ تواند باعث بروز این وضعیت شود که در بسیاری از موارد انجام عمل جراحی ضرورت می‌ یابد.روده بزرگ یا در اصطلاح پزشکی کولون از شایعترین محل‌های بروز سرطان‌ های گوارشی است که با توجه به اهمیت تشخیص زود هنگام جهت دستیابی به درمان کامل و مناسب، توصیه به انجام کولونوسکوپی در سنین بالای ۵۰ سال و همچنین جدیت در بررسی وضعیت‌ هایی مانند خونریزی گوارشی، مشکلات در اجابت مزاج و یا یبوست می‌ شود.

فوق تخصص جراحی قفسه سینه با بیان اینکه با مصرف سبزیجات و میوه از تنبلی روده بزرگ جلوگیری کنید، گفت: توصیه می‌شود که هموطنان بیماری‌ های یبوست را جدی‌تر بگیرند و پیگیری و بررسی‌های لازم را بعمل آورند و تحت نظر همکاران گوارش اقدامات لازم جهت رفع مشکلات، درمان‌های لازم را انجام دهند.

بیمارستان روحانی بابل با دارا بودن پیشرفته‌ ترین تجهیزات و همچنین ترکیبی از بهترین فوق تخصص‌ های گوارش و متخصصان جراحی یکی از مراکز پیشگام استان در زمینه درمان بیماری‌ های گوارشی است.

 

خارج کردن روده بزرگ ۸ کیلویی از بدن بیمار در بابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *