شنبه , ۲۷ ام دی ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۵:۴۱ قبل از ظهر به وقت تهران

تلاش های دانشمندان برای حفاظت از کرگدن‌ های آفریقایی +تصاویر

تیم‌های بین‌المللی برای حفاظت از کرگدن‌های آفریقایی با حضور در مناطق زندگی این حیوانات قدرتمند آزمایش‌های مختلفی را روی آن‌ها انجام می‌دهند تا از سلامت و ادامه زندگی این حیوانات مطمئن شوند.

این گروه از دانشمندان با بیهوش کردن کرگدن آزمایش‌های گوناگومی را روی حیوان انجام می‌دهند و با کارگذاشتن دستگاه‌های کوچک ردیابی در شاخ و یا کنار پای کرگدن محل حضور این حیوانات را به صورت دائمی کنترل می‌کنند تا حد امکان خطر شکار شدن توسط شکارچیان غیر مجاز را کاهش دهند.

این ردیاب‌های کوچک فقط برای مدتی معین قادربه نشان دادن موقعیت حیوان هستند و حتما باید هرسال به وسیله متخصصان جایگزین گردد. دانشمندان حاضر این تیم گفتند: این ردیاب‌های کوچک می‌توانند وسیله‌ای بسیار مفید برای کمک به بقای کرگدن‌ها باشند. زیرا  مامورین حفاظت از محیط زسیت منطقه با کنترل موقعیت کرگدن‌ها و گشت‌زنی در محل تردد آن‌ها از شکار شدن این حیوانات جلوگیری می‌کنند.

دانشمندان نام این کرگدن را راینو گذاشته‌اند و کل فرآیند کارگذاری ردیاب در بدن او ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. قیمت کرگدن‌ در بازارهای سیاه با قیمت طلا برابری می‌کند  و ارزش شاخ این حیوانات تا ۵۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌رسد.

در ادامه تصاویری از انجام عملیات روی این حیوات مشاهده می‌کنید:

 

اخبار,اخبارگوناگون,کرگدن

اخبار,اخبارگوناگون,کرگدن

اخبار,اخبارگوناگون,کرگدن

اخبار,اخبارگوناگون,کرگدن

/باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *