کد خبر: 249113تاریخ انتشار : ۱۲:۲۲:۳۴ - شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

ژان-بدل بوکاسا افسر نظامی و دیکتاتور ضدکمونیست اهلجمهوری آفریقای مرکزی بود. بوکاسا از ۱ ژانویه ۱۹۶۶ تا ۴ دسامبر ۱۹۷۶ رئیس جمهور و از ۴ دسامبر ۱۹۷۶ تا ۲۰ سپتامبر ۱۹۷۹ امپراتور آفریقای مرکزی بود. وی به قصاب افریقای مرکزی مشهور شده است.

بوکاسا سرانجام در سپتامبر ۱۹۷۹ زمانی که در لیبی به سر می‌برد در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد. او هنگامی که در نوامبر ۱۹۸۶ با فریب اطرافیان به کشورش بازگشت در فرودگاه دستگیر و راهی زندان شد اما ۸ سال بعد، در سپتامبر ۱۹۹۴ در جریان یک عفو عمومی از زندان آزاد گردید.

از جمله کسانی که در جلسات محاکمه بوکاسا برای شهادت علیه وی شرکت کرده بودند آشپز و خدمتکار قصر وی بود. «فیلیپ لینگرئیسا» آشپز بوکاسا در دادگاه گفته بود که به دستور بوکاسا اکثر مواقع گوشت مورد نیاز غذای امپراتور را از داخل فریزر شخصی وی که حاوی گوشت بدن و پای زنان مجرم و اعدام شده بوده است تأمین می‌کرده است.

بوکاسا معتقد بود که دون شأن یک امپراتور است که از گوشت حیوانات تناول کند. گفته می‌شود، از غذاهای مورد علاقه او، دُلمه برنج پیچیده‌شده در گوشت بدن انسان بوده است.

www.dustaan.com امپراتور آدمخوار آفریقای مرکزی!www.dustaan.com امپراتور آدمخوار آفریقای مرکزی!www.dustaan.com امپراتور آدمخوار آفریقای مرکزی!پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.