ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 280009

دادگاهی در چین رای به آزادی این زندانی که ۲۳ سال پیش به اتهام اذیت و آزار جنسی و قتل یک زن به زندان محکوم شده بود داد. این زندانی ۵۰ ساله روز جمعه پس از آنکه ۲۳ سال را در حبس گذراند از زندان آزاد شد.

www.dustaan.com اثبات بی گناهی یک زندانی پس از تحمل 23 سال حبس! +عکس

حکم آزادی این زندانی پس از برگزاری دادگاه چهارم در ماه اکتبر توسط دادگاهی در استان “جیلین” واقع در شمال شرقی چین صادر شد.

این زندانی که هویتش “جین ژهونگ ” اعلام شده است در سال ۱۹۹۵ به جرم تجاوز و کشتن یک زن ۲۰ ساله در منطقه ” جی یونگ” به زندان محکوم شده بود. او تنها ۲۷ سال داشت که توسط پلیس دستگیر شد و به اتهام تجاوز و قتل در دادگاه حاضر شد. بنا‌ی که پلیس به دادگاه ارائه کرده بود اتهام جین ربودن، تجاوز، کشتن و سپس آتش زدن جنازه یک زن جوان اهل جیلین بود. بنا به این گزارش این مظنون پس از انتقال زن جوان به منطقه‌ای در اطراف شهر اقدام به اذیت و آزار این زن و سپس کشتن او و انداختن جنازه اش در یک نهر آب و سوزاندن آن کرده بود. جین در سال ۱۹۹۶ پس از برگزاری دادگاه به مرگ محکوم شد که اجرای این حکم به تعلیق افتاد. در سال ۲۰۰۰ حکم صادره برای این زندانی دو بار در دادگاه تجدیدنظر مورد بررسی قرار گرفت که هر دو بار مورد تایید قرار گرفت.

اما در سال ۲۰۱۴ پس تحقیقات پلیس محلی چین بی گناهی این مرد به دلیل نبود شواهد کافی قوت بیشتری گرفت. پس از انتشار این خبر جین اعلام کرد که به دلیل شکنجه‌های پلیس مجبور به پذیرش ارتکاب تجاوز و قتل شده است. سرانجام با برگزاری یک دادگاه دیگر که اواخر ماه گذشته انجام شد جین بدلیل نبود شواهد کافی برای اثبات اتهاماتش بیگناه شناخته و از زندان آزاد شد.

جین پس از آزادی در راه پله‌های دادگاه خطاب به خبرنگاران گفت:: ” عدالت سرانجام کارساز خواهد شد، حتی اگر دیر شود. من اکنون می‌خوام به دیدار پدر و مادرم بروم. “

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.