یکشنبه , ۱۰ ام اسفند ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۰ قبل از ظهر به وقت تهران
آخرین ارسال ها

آتش سوزی شدید در شهر صنعتی نزدیک قزوین +عکس ها

شهر صنعتی لیا در استان قزوین دچار حریق گسترده شده است . شهر صنعتی لیا که در ۱۴کیلومتری جاده قزوین ـ بویین زهرا واقع شده است.

آتش سوزی شدید در شهر صنعتی نزدیک قزوین +عکس ها

هم‌اکنون وسعت آتش‌سوزی به حدی است که در نقاط مختلف قزوین قابل مشاهده است.

این حریق گسترده در مجموعه گروه صنعتی«مکرر» تولیدکننده محصولات شیمیایی انواع رنگ و عایق در لیا رخ داده و آتش‌نشانان در محل حضور دارند.

همچنین مسؤولان محلی از سپاه نیز درخواست کمک داشته‌اند.

مدیر عامل  شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین که اکنون در محل وقوع آتش‌سوزی شهر صنعتی لیا حضور دارد درخصوص این حریق اظهار داشت: یکی از واحدهای صنعتی بسیار خوب به نام شرکت مواد مهندسی مکرر که تولیدکننده مواد اولیه شوینده، فوم و مواد شیمیایی است نزدیک ساعت  ۱۶:۳۰ امروز دچار حریق شد.

حمیدرضا خانپور گفت: دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی داخل شهر صنعتی، یک دستگاه ماشین آتش‌نشانی داخل پارک لیا و سه دستگاه ماشین آتش‌نشانی از قزوین وارد منطقه شده و در حال اطفا حریق گسترده هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اضافه کرد: مسؤولان مدیریت بحران استان، آتش‌نشانی و دیگر دستگاه‌های مرتبط در محل حادثه حضور داشته و مشغول اطفا حریق هستند ولی باتجه به اینکه مواد شیمیایی آتش‌زاست کار سنگین است.

خانپور تصریح کرد: در اولین اقدام همه واحدهای اطراف تخلیه شده و تدابیر امنیتی در حال انجام است اما مشکل حضور مردم را داریم که با توجه به احتمال ترکیدگی کپسول‌های صنعتی احتمال وقوع فاجعه انسانی وجود دارد و مردم باید منطقه را ترک کنند.

وی یادآور شد: ۲۰۰ نفر در این واحد صنعتی مشغول کار هستند که امروز خالی از نیروی کار بوده و تلفات انسانی گزارش نشده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برآورد خسارت را موکول به بعد کرد و افزود: امیدواریم کار اطفای حریق امروز پایان یابد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *