کد خبر: 239921تاریخ انتشار : ۱۵:۵۲:۳۴ - چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

www.dustaan.com طرز تهیه شیرینی شکر پاره به سبکی خوشمزه و متفاوت

مواد لازم :

کره ۱۲۵ گرم

شکر ۱ لیوان

روغن مایع ۱ لیوان

آرد سمولینا (ایرمیک) ۱لیوان

تخم مرغ ۳عدد (زرده یکی برا رومال)

وانیل ۱ ق م

بکینگ پودر ۱ ق غ

آرد تا زمانی ک خمیر بدست نچسبه

برای شربت:

شکر  ۲/۵ لیوان

آب دو لیوان

ابلیمو تازه ۱ق چ

 

طرز تهیه شیرینی شکر پاره به سبکی خوشمزه و متفاوت

ابتدا تخم مرغارو همراه شکر هم میزنیم بعد وانیل رو اضافه کرده و کره را ک از قبل ب دمای محیط رسونیم نرم شده ب موادمون اضافه کرده و همچنین روغن مایع را هم میزنیم بعد آرد سمولینا و بکینگ پودر را اضافه کرده و ارد را هم اروم اروم اضافه میکنیم تا زمانی ک خمیر بدست نچسبه .خمیر بسیار نرمیبدست میاد

کف سینی فر کاغذ روغنی انداخته و از مواد اندازه گردو برداشته توی دست فرم میدیم بعد توی سینی چیده بعد روشو با زرده تخم مرغ رومال کرده و توی فری ک از قبل گرم کردیم با درجه حرارت ۱۸۰بمدت ۲۰دقیقه قرار میدهیم.

برا شربت هم شکر و اب را با هم قاطی کرده بمدت ده دقیقه میحوشونیم و در اخر ابلیمو را اضافه کرده از رو حرارت برمیداریم میزاریم تا خنک بشه .بعد شکرپاره رو داغ داغ از فر در اورده و شربت را روش ریخته بعد اینکه شربت جذب شد توی ظرف چیده و تزیین مینماییم.


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0