پنجشنبه , ۷ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۶:۵۵ بعد از ظهر به وقت تهران

آزمایش قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا +عکس

شرکت «بلواوریجین» متعلق به جف بزوس» مالک آمازون که در عرصه فضا فعالیت دارد قدرتمندین موشک تاریخ امریکا (be-4) را با موفقیت امتحان کرد.

آزمایش قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا +عکس

دانش > نجوم – شرکت “بلواوریجین” متعلق به “جف بزوس” مالک آمازون که در عرصه فضا فعالیت می‌کند، قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا موسوم به BE-4 را با موفقیت تست کرد.

به گزارش ایسنا،”جف بزوس” میلیاردر آمریکایی یک گام دیگر به رؤیای خود یعنی اکتشافات فضایی با موشک اختصاصی نزدیک شده است.

این موتور به مدت ۳۰ ثانیه با نصف حداکثر توان خود با موفقیت مورد تست قرار گرفت.

این موتور پرقدرت‌ترین موتور موشک در ۲۰ سال اخیر در آمریکا محسوب می‌شود و احتمالا تا سال‌های ابتدایی دهه ۲۰۲۰ از آن برای فرستادن فضانوردان به فضا و ماه استفاده خواهد شد.

این تست در غرب ایالت تگزاس و در مقر شرکت “بلواوریجین”(Blue Origin) انجام شده است.

از این موتور که نیروی پیشران آن در حدود ۲۵۰ تن است، برای استفاده در موشک “نیوگلن” (New Glenn) استفاده خواهد شد. این در حالی است که موتور موشک “مریلین”(Merlin) متعلق به “اسپیس‌ایکس”(SpaceX) حدود ۸۶ تن و موتور جدیدتر آنها موسوم به “رپتور”(Raptor) حدود ۱۷۲ تن پیشران دارند.

موشک‌های نیوگلن حدود ۸۲ متر ارتفاع دارند و می‌توانند ۴۵ تن بار را به مدار پایینی زمین و ۱۲ تن بار را به مدار بالایی زمین ببرند.

این موشک از گاز طبیعی مایع به عنوان سوخت استفاده می‌کند و با توجه به قابل بازیابی بودن می‌تواند در زمین فرود آمده و برای پرتاب‌های آینده مورد استفاده قرار بگیرد.

رقابت بین شرکت‌های خصوصی فعال در عرصه فضا در آمریکا بسیار پرحرارت دنبال می‌شود و شرکت‌های اسپیس‌ایکس، بلواوریجین و “ویرجین گلکتیک” (Virgin Galactic) رقابت تنگاتنگی در رسیدن به ماه و فرستادن توریست‌های فضایی به فضا دارند.

آزمایش قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *