پنجشنبه , ۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۷:۱۸ قبل از ظهر به وقت تهران

پرستار قلابی سارق خانه بود

زن جوان که در پوشش پرستار به خانه سالمندان می‌رفت و پس از بیهوشی آنها اموالشان را سرقت می‌کرد توسط پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش خبرنگار «ایران»، رسیدگی به این پرونده از ۱۰ دی سال‌جاری با شکایت مرد میانسالی در کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس کلید خورد.

شاکی گفت: با توجه به کهولت سن و ناتوانی در انجام امورات شخصی‌ام ۱۰روز پیش تصمیم گرفتم پرستاری را استخدام کنم. از این‌رو در شبکه مجازی آگهی استخدام پرستار نظرم را جلب کرد و با چند نفری تماس گرفتم تا اینکه با یک خانم به توافق رسیدیم و قرار شد فردا بعداز ظهر به منزل من مراجعه و شروع به کار کند. در زمان مقرر دو نفر خانم که یکی از آنها حدود ۲۰ ساله و دیگری حدود ۳۰ ساله بودند به خانه‌ام آمدند که خود را سهیلا و سمیرا معرفی کردند.
سهیلا خود را پرستار معرفی کرد و گفت آن خانم دختر خاله‌اش است و از شهرستان آمده و فردا هم به شهرش برمی گردد.
سهیلا خیلی زود اعتماد من را جلب کرد همان شب پس از خوردن شام در میان صحبت‌های خود در خصوص محل نگهداری طلا و پول‌هایم سؤالاتی را از من پرسید و من هم از روی سادگی و بی‌خبری از هدف آنها این اطلاعات را در اختیارشان قرار دادم و پس از اتمام کارهای روزانه آنها در اتاق مخصوص پرستار رفته و من در اتاق خود خوابیدم.
صبح که بیدار شدم دیدم که زودتر از من بیدار شده‌اند و وسایل صبحانه را آماده کرده‌اند پس از صرف صبحانه لیوانی را که داخل آن یک دمنوش بود به من داده و خودشان چای ساده خوردند که من ده دقیقه پس از خوردن چای بی‌هوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم زمانی که به هوش آمدم مشاهده کردم که آن دو نفر با کارتنی که در دست دارند از منزلم خارج شدند. من به خیابان رفتم ودیدم که با یک دستگاه پراید از محل متواری شدند.
سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: کارآگاهان پس از اظهارات شاکی و بررسی محل سرقت اقدام به بازبینی فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته کردند و تصاویر سارقین و شماره پلاک خودروی پراید را به دست آوردند. با استعلام پلاک خودروی پراید و پس از هماهنگی قضایی مالک خودرو در این پایگاه حاضر و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد راننده تاکسی اینترنتی است و سارقین را به مقصد خیابان دماوند برده است و هیچ اطلاعات دیگری از سارقین ندارد.
در ادامه آدرس متهمان به دست آمد و هر دو متهم شناسایی و در تاریخ شانزدهم بهمن ماه دستگیر و به پایگاه چهارم منتقل شدند.
سهیلا در بازجویی‌ها گفت: با همدستی خواهرم سرقت را انجام دادیم. اموال مسروقه را نیز در خانه پدرم مخفی کردیم.
بدین ترتیب با کشف اموال مسروقه به دستور مقام قضایی هر دو متهم طی قرار قانونی روانه زندان شدند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *