یکشنبه , ۶ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۴:۰۵ بعد از ظهر به وقت تهران

۶۰ سال زندان، مجازات آزارگران دختر افغان

مجله انلاین دوستان :    دو پسر که پس از ربودن دختر افغان، او را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران به ۶۰ سال حبس و تحمل ۳۴۶ ضربه شلاق محکوم شدند.

dustaan.com-اخبارروز-اخبار-روز-ایران-جهان-خبرپو-خبریاب-خبر-خوان-شهرخبر-اخبارحوادث-افغان در آخرین روزهای سال گذشته دختر ۱۸ ساله ای با وحشت خود را به ماموران پلیس آگاهی شهرری رساند و راز این جنایت سیاه را فاش کرد.
او به ماموران گفت: اهل افغانستان هستم و همراه مادرم در شهرری زندگی می کنیم. امروز بعد از تمام شدن کار، راهی خانه مان شدم. یک خودروی پراید با دو سرنشین مقابلم توقف کرد. چون رفتار آنها عادی بود، مشکوک نشدم و سوار شدم. پس از طی مسافتی متوجه شدم راننده تغییر مسیر داد. به راننده اعتراض کردم که او مدعی شد مسیر اصلی مسدود شده و باید از راه فرعی برود.

وی ادامه داد: از راننده خواستم توقف کند تا پیاده شوم اما سرنشین خودرو به طرفم حمله ور شد و شروع به کتک زدنم کرد. بر اثر شدت ضربات بیهوش شدم وقتی به هوش آمدم، خودم را در بیابان های حاشیه شهر دیدم. دو پسر جوان با تهدید و زور مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پول و کارت عابربانکم را سرقت کردند. آنها با گرفتن رمز عابربانک به طرف شهر آمده و ۲۰۰ هزار تومان از حسابم برداشت کردند. دو پسر شیطان صفت، قصد قتل مرا داشتند به همین دلیل مرا به داخل کانال آبی پرت کرده و گریختند. به سختی توانستم خود را از کانال بیرون بکشم و با کمک راننده یک خودروی عبوری به سمت خانه بازگشتم. وقتی وضعیت جسمی و روحی ام خوب شد، تصمیم گرفتم شکایتی را مطرح کنم.

دختر جوان که توانسته بود چند شماره از پلاک خودروی متهمان را یادداشت کند، سرنخ دستگیری دو پسر جوان را به پلیس داد. ماموران با بررسی شماره پلاک و مشخصات خودرو، مالک آن را شناسایی و دستگیر کردند.

متهم در ابتدا منکر هرگونه جرمی شده اما پس از روبه رو شدن با شاکی به جرم خود با همدستی دوستش اعتراف کرد. در ادامه دومین متهم پرونده نیز دستگیر و پرونده آنها برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی حسین اصغرزاده برگزار شد، دختر افغان به تشریح روز حادثه پرداخت. در ادامه دو متهم آزار و اذیت شاکی را رد کردند.

پس از دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و هر کدام از متهمان را به اتهام آدم ربایی، تهدید و سرقت مقرون به آزار به ۳۰ سال زندان و تحمل ۱۷۳ ضربه شلاق محکوم کردند.

 

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *