جمعه , ۱۱ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۸:۱۹ بعد از ظهر به وقت تهران

قیمت دلار – امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

قیمت دلار در ادامه روند نزولی تدریجی و آرام خود، دیروز به کانال ۲۲ هزار تومان وارد شد. قیمت دلار آمریکا در حالی به مرز ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان نزدیک شده است که تحلیلگران احتمال می‌دهند با عبور از این مرز افت قیمت دلار ادامه‌دار شود.

به اعتقاد تحلیلگران مرز مهم پایینی برای دلار هم اکنون ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان و مرز مهم بالایی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان است. عبور از این مرزها و تغییر دامنه نوسان به صورت عمده به روند مذاکرات هسته‌ای وابسته است. سکه طرح جدید در پایان هفته گذشته مرز حساس ۱۰ میلیون تومانی را از دست داد و در حوالی قیمت‌های ۹ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان کار خود را به پایان رساند.

قیمت دلار - امروز یکشنبه 12 اردیبهشت 1400

کاهش نرخ ارز، سرعت می گیرد؟

این کاهش ناشی از خوش بینی ها به مذاکرات وین و توافق هسته ای است. خوش بینی‌ها به مذاکرات وین موجب شده تا ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز با شتاب بیشتری طی شود و آن طور که فعالان بازار پیش بینی می کنند،‌احتمال ثبت رکوردهای پایین برای سکه و دلار در روز جاری وجود دارد. برخی خبر ها هم از این حکایت دارند که هم در سامانه نیما و هم در بازار آزاد فروشنده ها زیاد شده‌اند و خریداری در بازار برای ارز وجود ندارد.

اگر همین روال ادامه داشته باشد باید منتظر کاهش شدید قیمت‌ها در بازار باشیم. در سامانه نیما نیز صادرکنندگان و فعالان اقتصادی که به ارزنیاز دارند،‌دست نگه داشته‌اند تا بازار به ثبات برسد و بعد برای خرید اقدام کنند. با این شرایط باید حداقل در کوتاه مدت منتظر کاهش قیمت دلار باشیم. هرچند که با اتفاقات سیاسی هر لحظه ممکن است نتیجه تغییر کند.

 

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *