یکشنبه , ۶ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۳:۴۲ بعد از ظهر به وقت تهران

سرقت های یک و نیم میلیاردی سمسار قلابی

سارق سابقه‌دار که با معرفی خود به‌عنوان سمسار بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مالباختگان سرقت کرده بود توسط پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شد.

پیش‌نویس خودکار

به‌گزارش خبرنگار «ایران»، هشتم اسفند سال ۹۸ طی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید در جریان وقوع سرقت از خانه وی قرار گرفتند که پس‌از حضور مأموران در محل سرقت مشخص شد که سارق یا سارقان با استفاده از لوله گاز و پس از شکستن شیشه پنجره بالکن وارد خانه مالباخته شده و مقادیری طلا و جواهرات و دلار و یورو به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون تومان را سرقت کرده‌اند.سرهنگ علی عزیزخانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی گفت: پس‌از ثبت این شکایت پرونده با موضوع سرقت منزل تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت و مأموران تیم مبارزه با سرقت منزل این پایگاه با مراجعه به محل سرقت و با انجام تحقیقات میدانی متوجه شدند که سرقت توسط یک نفر صورت گرفته و در ادامه هم تصویری از سارق به‌دست آوردند. شاکی به محض دیدن چهره متهم او را شناخت و گفت: این مرد چند روز قبل به‌عنوان سمسار به خانه‌ام آمده بود.این مقام انتظامی در ادامه افزود: در بررسی‌های تکمیلی متوجه شدند محسن ۳۹ ساله دارای چندین فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت است و پس از آن در ۲۶ اسفندماه با دریافت نیابت قضایی او را در شهرستان نسیم شهر دستگیر کردند.
محسن پس از انتقال به پلیس آگاهی علاوه بر سرقت از منزل شاکی به ۷ فقره سرقت مشابه دیگر نیز اعتراف کرد و گفت: به‌عنوان دوره گرد و سمسار در محله‌های مختلف پرسه می‌زدم و با دعوت شهروندان برای خرید اجناس دست دوم خانه، وارد ساختمان آنها شده و با بررسی دقیق محل و شناسایی وضعیت اموال با ارزش و بررسی راه‌های ورودی و خروجی منزل، در فرصت مناسب دیگری از طریق بالکن وارد ساختمان شده و پس از سرقت متواری می‌شدم. کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی این فرد را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کردند. با توجه به اعتراف صریح متهم، مالباختگان شناسایی و متهم با قرار صادره از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *