یکشنبه , ۳ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۲:۵۳ قبل از ظهر به وقت تهران

دختر ۱۵ ساله از ترس آتش سوزی به اتاق خواب پناه برد +تصاویر

آتش نشانان  تهرانی در حین مهار آتش یک ساختمان مسکونی موفق شدند دختر ۱۵ ساله ای را که از ترس آتش سوزی به اتاق خواب پناه برده بود را نجات دهند.

تسنیم: ساعت ۱۷:۲۸ روز سوم دی در پی تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه ۴۶، یک و دو و گروه امداد و نجات یک را به محل حادثه در خیابان جمهوری، نرسیده به میدان بهارستان، کوچه ممتاز اعزام کرد.

محسن مجیدی؛ افسر آماده منطقه پنج عملیات با اعلام اینکه کانون آتش‌سوزی در طبقه سوم یک ساختمان چهار طبقه مسکونی به مساحت تقریباً ۶۰ مترمربع بود، اظهار کرد: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد درِ واحد طبقه سوم کاملاً شعله‌ور شده و در حال سرایت به قسمتهای دیگر و طبقات دیگر بود و هر لحظه احتمال داشت آتش به سرعت گسترش یابد.

وی افزود: آتش‌نشانان بی‌درنگ به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول از آنها با استفاده از یک رشته لوله آبرسان، خود را به کانون آتش در طبقه دوم رساندند و مشغول مهار شعله‌های آتش شدند.

افسر آماده منطقه پنج عملیات خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در همان لحظات اولیه دختری پانزده ساله را نجات دادند که دچار دودگرفتگی و ترس شده و به اتاق‌خواب پناه برده بود.

وی تصریح کرد: با توجه به انتشار دود در طبقات بالا و همچنین احتمال گرفتار شدن ساکنان در میان دود و آتش، گروه دوم از آتش‌نشانان نیز همزمان با تجهیز کردن خود به دستگاه تنفسی، به جست‌وجو در طبقات و واحدهای مسکونی پرداختند و ساکنان ساختمان را به محل امن منتقل کردند.بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ نیروهای عملیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آتش را کاملاً خاموش و از سرایت آتش به قسمتهای دیگر واحد مسکونی جلوگیری کردند و پس از تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *