پنجشنبه , ۲۸ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۲ بعد از ظهر به وقت تهران

تصاویر: زیباترین و منحصر به فردترین فرودگاه های جهان!

ذر این گزارش مجموعه ای از زیباترین و منحصر به فردترین فرودگاههای جهان را به شما معرفی خواهیم کرد، تا انتها با ما باشید!

فرودگاه‌ها فقط جایی نیستند که برای سوار و پیاده شدن از هواپیما استفاده شوند، آن‌ها می‌توانند فرهنگ خاص خودشان را داشته باشند و برای مسافرانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، چشم‌نواز باشند.

به گزارش مهر، نگاهی داریم به برخی از فرودگاه‌های زیبایی که در شهرهای مختلف ساخته شده‌اند.

فرودگاه آدولفو سوارز مادرید-باراخاس که در شهر مادرید قرار گرفته است، این فرودگاه در سال ۱۹۳۱ تاسیس می‌شود و امروز برای سفرهای مستقیم به امریکای لاتین استفاده می‌شود. این فرودگاه چهار ترمینال دارد و سقف بزرگ شیشه‌ای آن باعث می‌شود نور طبیعی محیط داخل آن را روشن کند. همچنین به دلیل وسعت زیاد آن دو ساختمان آن از طریق قطار زیرزمینی باهم در ارتباط هستند.

فرودگاه شِنژِن که در چین واقع شده را دو آرشیتکت ایتالیایی طراحی کرده و ساخته‌اند. در حال حاضر بیش از ۳۲ میلیون نفر سالانه از این فرودگاه استفاده می‌کنند.

فرودگاه بین‌المللی ولینگتون در نیوزلند را استودیو هنری ساخته و لقب «صخره» را هم به آن داده‌اند. این فرودگاه را با الهام از افسانه هیولاهای دریایی ساخته‌اند و به همین دلیل هم قرار بوده ظاهر ترسناکی داشته باشد! پنجره‌های بلند این سازه نور بیرون را به داخل ترمینال‌های فرودگاه می‌آورند و همچنین آن‌ها از چوب برای ساخت آن غافل نشده‌اند.

فرودگاه لیدا-آلگوئیرو در کاتالونیای اسپانیا می‌تواند پذیرای در حدود ۴۰۰ هزار مسافر به صورت سالانه باشد. در حال حاضر این فرودگاه پروازهای مستقیمی به کشورهای اسپانیایی زبان دارد.

فرودگاه مِنارا در مراکش اوایل سال ۲۰۰۰ و با هدف اینکه سفر توریست‌ها را به این کشور راحت کند، ساخته شد. این فرودگاه با استفاده از طرح‌های سنتی عربی و مدرنیته فرانسوی ساخته شده که زیبایی خاصی را به وجود می‌آورد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *