سه شنبه , ۸ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱:۴۲ بعد از ظهر به وقت تهران

احتمال جنگ تمام عیار در سوریه؟

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهاراتی از لابی های قدرت در آمریکا به عنوان عامل مهم عدم دستیابی به توافق در سوریه پرده برداشت.

به گزارش تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهاراتی لابی های سنگین در آمریکا را عامل عدم دستیابی به توافق در سوریه توصیف کرد.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی TVT در این باره گفت: لابی های سنگین در آمریکا همانند گِل هایی هستند که موجب تیره شدن آب می شوند؛ لذا دستیابی به توافق در سوریه را با چالش مواجه ساخته اند.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره ادامه داد: سئوال مطرح این است که چرا به دیپلماسی، سازمان ملل، مذاکرات و یا حتی قوانین بین المللی نیاز داریم؟ چرا در حالی که قدرت و حاکمیت قوی وجود دارد، باز هم باید در عرصه بین الملل به تعهدات پایبند باشیم؟ همه منطق حاکم کنونی را می دانند؛ چرا که همه چیز بر این اساس به یک مقوله ختم می شود که همان یک جنگ تمام عیار است.

 

وی در پاسخ به این سئوال که اگر آمریکا در سوریه از قوه قاهره استفاده کند، واکنش روسیه چه خواهد بود؛ خاطر نشان کرد: نمی توانم از هم اکنون چیزی را پیش بینی کنم. این کارِ متخصصان امر است. در صورت تجاوز مستقیم آمریکا به سوریه و یا ارتش این کشور؛ این اقدام به تغییر وحشتناک و ساختاری نه تنها در اراضی این کشور، بلکه به طور کلی در منطقه منتهی خواهد شد.

 

«ماریا زاخاروا» در ادامه تأکید کرد که تغییر حاکمیت در سوریه موجب می شود تا خلأ قدرت در این کشور ایجاد شده و به جای گروه های میانه رو؛ تعداد زیادی از گروه های تندرو تروریستی در این کشور حاکم شوند.

 

این در حالیست که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا پیشتر روسیه را به قطع تمامی همکاری های فیمابین در سوریه تهدید کرده بود.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *