دوشنبه , ۳ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۰:۴۳ قبل از ظهر به وقت تهران

۵ عادت اشتباه پس از غذا خوردن

برخی عادت‌ها هستند که افراد هرگز نباید بعد از غذا خوردن انجام دهند چون در صورت رعایت نکردن این موارد به سلامت خود آسیب جدی می‌زنند. روزنامه orissapost در مطلبی به بررسی این موضوع پرداخته است که چرا نباید برخی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را پس از وعده غذایی اصلی مصرف کرد.

 

 

5 عادت اشتباه پس از غذا خوردن

۱- نوشیدن آب بلافاصله بعد از مصرف غذا توصیه نمی‌شود. درصورتی‌که فرد باید بلافاصله بعد از غذا خوردن آب بنوشد لازم است از مصرف آب سرد خودداری کند. در واقع نوشیدن آب بلافاصله بعد از غذا می‌تواند فرایند هضم غذا را مختل کند.
۲- بسیاری از افراد عادت دارند بعد از غذا ، چای یا قهوه مصرف کنند اما این یک عادت اشتباه است. با این کار بدن نمی تواند آهن موجود در مواد غذایی و همچنین پروتئین را هضم کند.
۳- مصرف میوه و آب میوه برای سلامتی بسیار مفید است اما تا چند ساعت بعد از غذا خوردن از مصرف میوه یا آب میوه خودداری کنید زیرا فرایند هضم را متوقف می‌کند.
۴- همچنین بلافاصله پس از صرف وعده ناهار به انجام کار، پیاده‌روی یا کارهای دیگر مشغول نشوید. بعد از خوردن غذا مدتی استراحت کنید پس از آن می‌توانید فعالیت داشته باشید.
۵- خوابیدن یا دراز کشیدن  هم  پس از غذا خوردن توصیه نمی‌ شود. بسیاری از افراد عادت دارند کمی بعد از ناهار بخوابند اما باید از این کار اجتناب شود زیرا به سیستم گوارش و بدن آسیب می زند.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *