پنجشنبه , ۲۷ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹ بعد از ظهر به وقت تهران

ویژه برنامه «عصر جدید» می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد؟

سری جدید «هشتگ عصر جدید» در هشت قسمت تولید  و پخش آن از پنج شنبه هفته گذشته آغاز شده است. امین حیایی اولین داوری بوده که در این ویژه برنامه حضور داشته، قسمت‌ مربوط به بشیر حسینی شنبه‌شب پخش شده و چهار قسمت بعدی نیز طی هفته‌های بعد به ترتیب با حضور رویا نونهالی و آریا عظیمی‌نژاد روی آنتن خواهد رفت.

ویژه برنامه «عصر جدید» می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد؟

مرور خاطرات با داوران
اجرای ویژه برنامه «هشتگ عصر جدید» را مانند سری قبل، ایمان قیاسی برعهده دارد، اما مهم‌ترین تفاوت آن حضور احسان علیخانی و داوران مسابقه همراه یک مهمان است. در هر قسمت از ویژه برنامه که با حضور یک داور و طی دو شب پخش خواهد شد، ایمان قیاسی همراه یکی از داوران به بخش‌های مختلف استودیوی «عصر جدید» می‌روند و خاطرات، شوخی‌ها و اتفاقات ویژه مسابقه را مرور می‌کنند. مرور اتفاقات تکراری به اندازه‌ای جذاب نیست که در یک ویژه برنامه جداگانه به آن‌ها پرداخته شود و مخاطبان را سرگرم کند. در بخشی دیگر که جزو تفاوت‌های مهم ویژه برنامه «هشتگ عصر جدید» با آن چه پیش از این دیده بودیم است، احسان علیخانی با یک پزشک درباره کرونا صحبت می‌کند. گفت‌وگوی علیخانی با یک مهمان روی صحنه «عصر جدید» مخاطبان را به یاد «ماه عسل» می اندازد، اما این گفت‌وگو حال و هوای آن گفت‌وگوها را ندارد و علیخانی سوالات معمول درباره وضعیت کرونا، انتقال آن، واکسن و امثال آن را مطرح می‌کند.
گفت‌وگوی معمولی با شرکت‌کنندگان
یکی دیگر از بخش های برنامه به شرکت‌کنندگان و راه‌یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی اختصاص دارد. ایمان قیاسی و داور مهمان با تعدادی از شرکت‌کنندگان خاص مسابقه به صورت تصویری گفت‌وگو می‌کنند که این بخش هم جذابیت خاصی ندارد. شاید پخش دقایقی کوتاه از این گفت‌وگوها درباره آن چه در این مدت به شرکت‌کننده‌ها گذشته است، در حاشیه مسابقه بد نباشد، اما گفت‌وگوی تصویری با شرکت‌کنندگانی که حرف چندان تازه و خاصی ندارند، در ویژه برنامه جذاب نیست. جالب‌ترین بخش این ویژه برنامه مربوط به حضور یک مهمان ویژه در کنار داور است. سیاوش اسعدی اولین مهمانی که همراه امین حیایی از استودیو بازدید کرد و حیایی توضیحات جالبی درباره پشت‌صحنه مسابقه به او داد. در قسمتی که دیروز پخش شد، محمد انصاری بازیکن پرسپولیس در برنامه حضور داشت و با علیرضا بیرانوند و وحید امیری هم تماس تصویری برقرار شد. به طور کلی این ویژه برنامه در مقایسه با قسمت‌های قبلی «هشتگ عصر جدید»، بخش‌های متنوعی دارد، اما مرور اتفاقات تکراری و طولانی بودن هر قسمت، از مهم ترین نقاط ضعف آن است.
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.