شنبه , ۵ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۸:۱۵ بعد از ظهر به وقت تهران

مرد شیطان صفتی که به زنان و دختران تجاوز می کرد دستگیر شد

پس از دستگیری راننده پراید به نام علیرضا (۴٢ساله) با بررسی سوابق او مشخص شد این مرد از مجرمان سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با آزارواذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و درحال‌حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضائی قرار دارد.

شرق نوشت:زنی جوان روز ١١ آذر با مراجعه به کلانتری گلبرگ به مأموران اعلام کرد به‌وسیله راننده خودروی پراید ١۴١ نقره‌ای ربوده شده و درحالی‌که این شخص پس از سرقت کیفش قصد آزارواذیت وی را داشته، در یک لحظه موفق به فرار از دست این شخص شده است.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/09/13/1396091314354273812687354.jpg

مرد شیطان صفتی که به زنان و دختران تجاوز می کرد دستگیر شد

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی، سرقت مقرون به آزارواذیت و ایراد ضرب‌وجرح عمدی» به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ١۴:٣٠ روز حادثه از خیابان جشنواره به مقصد سیدخندان سوار یک دستگاه خودروی پراید ١۴١ نقره‌ای‌رنگ شدم. راننده فردی لاغراندام، حدودا ۴٠ تا ۴۵ساله با ته‌ریش بود و معتاد به نظر می‌رسید. در بین راه، در اتوبان شهید باقری از مسیری رفت که بسته بود. او گفت «اینجا بسته است و باید از مسیر دیگری برویم». من چون به مسیر شهری آگاهی کامل ندارم، ابتدا باور کردم، اما در ادامه به او اعتراض کردم و تذکر دادم از مسیر اصلی برود. ناگهان راننده از مسیر اصلی خارج شد و به مسیر فرعی در محدوده شهرک امید رفت. من که ترسیده بودم مکررا اصرار کردم ماشین را متوقف کند یا به مسیر اصلی بازگردد اما راننده بی‌توجه به صحبت‌هایم، سرعت ماشینش را زیاد کرد».

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «قصد پریدن از ماشین را داشتم که راننده دستم را محکم گرفت و کشید و شروع به ضرب‌وشتم کرد. من را بین فاصله دو صندلی جلو انداخت و تهدید و فحاشی کرد. گلوی من را به‌شدت فشار می‌داد و ضربات محکمی به سر و صورتم می‌زد. قصد آزارواذیت من را داشت که با او درگیر شدم و با تلاش زیاد و ضربات پا توانستم درِ ماشین را باز و خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کنم».

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام تحقیقات میدانی و بهره‌گیری از تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی خودروی پراید ١۴١ نقره‌ای شدند و با بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت است و در همان حادثه در منطقه شهرری دزدیده شده است.مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی ساعت ١:٣٠ بامداد روز ١٧ آذر حین گشت‌زنی در محدوده اتابک به یک دستگاه خودروی پراید که به صورت مشکوک در کوچه‌ای خلوت و تاریک پارک بود، مشکوک شدند.

در بررسی به‌عمل‌آمده اطلاع پیدا کردند خودرو دارای سابقه سرقت است و دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده است. راننده خودروی پراید با مشاهده گشت پلیس آگاهی پراید را روشن و از محل فرار کرد. در زمان تعقیب و گریز، مأموران گشت متوجه حضور خانمی در قسمت سرنشین صندلی جلوی پراید شدند که با راننده درگیر شده است. نهایتا خودروی پراید از مسیر اصلی منحرف شد، با جدول کنار خیابان برخورد کرد، لاستیکش ترکید و راننده آن دستگیر شد.

پس از دستگیری راننده پراید به نام علیرضا (۴٢ساله) با بررسی سوابق او مشخص شد این مرد از مجرمان سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با آزارواذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و درحال‌حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضائی قرار دارد. زن جوانی که در زمان دستگیری متهم در خودروی پراید حضور داشت و با متهم درگیر شده بود، پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ٢٢ روز حادثه در حالی که هوا بارانی بود از محل کارم در افسریه به قصد رفتن به خانه خارج و به‌عنوان مسافر سوار یک خودروی پراید شدم. زمانی که در نزدیکی محل سکونت به راننده اعلام کردم که کمی جلوتر پیاده خواهم شد، ناگهان راننده خودرو را متوقف کرد و به‌سرعت به عقب ماشین آمد. او به من حمله‌ور شد و با دست، دهان و گلویم را گرفت؛ به‌زور من را به صندلی جلو برد و درهای ماشین را قفل کرد و من را مورد آزارواذیت قرار داد. در همین زمان بود که این شخص متوجه چراغ‌ گردان ماشین پلیس شد که بلافاصله ماشین را روشن و شروع به حرکت کرد. در نهایت پس از طی مسافت کوتاهی و در حالی که ماشین پلیس به دنبال ما آمده بود، با این شخص درگیر و موفق شدم خودرو را از مسیر اصلی‌اش خارج کنم و در ادامه مأموران نیز اقدام به دستگیری راننده پراید کردند».

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت:« در ادامه رسیدگی به پرونده و با مواجهه حضوری اولین شاکی با متهم، آن زن صراحتا و به‌صورت کامل متهم را مورد شناسایی قرار داد و در ادامه تحقیقات و با بررسی پرونده‌های مشابه، یکی دیگر از شکات پرونده نیز شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی دعوت شد».

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *