پنجشنبه , ۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۶:۰۸ بعد از ظهر به وقت تهران

شکوه و جلال پرسپولیس

شکوه و جلال پرسپولیس

نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری ۸ بازی آغاز شد که در یکی از مهمترین بازی‌ها دو تیم استقلال و مس در رفسنجان به میدان رفتند که این دیدار با تساوی یک-یک به پایان رسید تا امتیازات به صورت مساوی تقسیم شود. نکته جالب توجه درخصوص ترکیب استقلال برای دیدار مقابل مس، ادامه سردرگمی فکری و کادر فنی استقلال و ایجاد ۶ تغییر نسبت به آخرین بازی آبی‌پوشان در لیگ برتر مقابل سپاهان بود. استقلال مقابل سپاهان رشید مظاهری را درون دروازه‌اش داشت که او دیروز به دلیل آسیب‌دیدگی حضور نداشت و حسینی درون قفس توری آبی‌پوشان قرار گرفت و اتفاقا عملکرد قابل قبولی هم داشت. در این بازی تنها دانشگر در خط دفاعی جایگاهش دست‌نخورده مانده بود و محمدحسین مرادمند به همراه محمد نادری جایگزین غلامی و یزدانی شده بودند. در خط میانی نیز مسعود ریگی و فرشید باقری جایگزین آرش رضاوند و مهدی مهدی‌پور شده بودند و شیخ دیاباته به جای ارسلان مطهری به صورت ثابت در خط حمله قرار گرفته بود. با وجود تمامی این تغییرات باز هم استقلال همان تیم نیم‌فصل اول بود؛ تیمی کاملا بی‌برنامه و سردرگم در میدان! در نیمه نخست بیشتر یک بازی متعادل از سوی دو تیم دیده شد و تنها گل این بازی از روی یک ضربه ایستگاهی و با استفاده از اشتباه خط دفاعی استقلال توسط مسیح زاهدی برای مس رفسنجان به ثمر رسید. نیمه دوم با برتری تیم استقلال آغاز شد و آبی‌پوشان که برای به ثمر رساندن گل مساوی فشار بیشتری روی دروازه میزبان وارد کردند، سرانجام از روی یک ضربه کرنر و با ارسال قایدی توسط فرشید باقری به گل رسیدند که این اتفاق در دقیقه ۵۲ رخ داد. در پایان ۹۰ دقیقه نیز کار دو تیم با تساوی یک-یک به پایان رسید تا در اولین هفته از نیم‌فصل دوم استقلال و مس رفسنجان هر کدام یک امتیاز به جمع امتیازات‌شان اضافه شود.  استقلال در نیم‌فصل دوم هم هیچ‌نشانی از پیشرفت نداشت و این در حالی است که محمود فکری خود و دستیارانش را بهترین کادر فنی ایران معرفی کرده است!

 شهرخودرو هم امتیاز داد هم تلفات
در دیگر بازی روز گذشته دو تیم فوتبال ماشین‌سازی و شهرخودرو به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک-یک دو تیم خاتمه یافت تا پاشازاده کار خود را در تیم تبریزی با تساوی آغاز کند. تک‌گل ماشین‌سازی در این دیدار را سینا عبداللهی در دقیقه ۲۴ و روی اشتباه بزرگ فراهانی، دروازه‌بان شهرخودرو به ثمر رساند. معراج پورتقی نیز گل تساوی میهمان را در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند. شاگردان رحمتی در این دیدار بدشانسی نیز آوردند. یوسف وکیا، خرید جدید شهرخودرو به علت شکستگی آرنج در اواسط بازی راهی بیمارستان شد و رضا یزدان‌دوست نیز به دلیل مصدومیت در بین دو نیمه تعویض شد تا شهرخودرو علاوه بر از دست دادن ۲ امتیاز دو بازیکن تاثیرگذار خود را هم از دست بدهد.
  سرخ‌ها صدرنشین ماندند
در دیگر بازی روز گذشته پرسپولیس در خانه میزبان سایپا بود که این بازی با یک گل به سود سرخ‌ها به اتمام رسید تا پرسپولیس هفته اول از نیم‌فصل دوم را هم به عنوان صدرنشین پشت سر بگذارد. این بازی با حملات پرسپولیس از همان ثانیه‌های ابتدایی آغاز شد تا این تیم خیلی زود در دقیقه ۶ بتواند گل اول خود را روی پیشتازی سیدجلال حسینی به ثمر برساند. کاپیتان باتجربه پرسپولیس که برای زدن ضربه سر در ارسال کرنر جلو کشیده بود با پاس کوتاه سیامک نعمتی در محوطه جریمه سایپا روبه‌رو شد تا برخلاف همیشه با شوت سرکش خود تور دروازه محمدحسین اکبرمنادی را به لرزه درآورد. شاگردان ابراهیم صادقی پس از دریافت این گل چهره‌ای هجومی گرفتند و تا دقیقه ۱۰ با نفوذهای جعفری و علیاری در عمق دفاع پرسپولیس ۲ بار توانستند صاحب موقعیت گل شوند اما دفاع کنعانی‌زادگان در دقیقه ۶ و خروج مناسب حامد لک از دروازه خود در دقیقه ۱۰ مانع از گلزنی خودروسازان شد. در ادامه بازیکنان پرسپولیس کنترل توپ را در اختیار گرفتند و با پاس‌های کوتاه و بی‌نقص خود از تمام فضای زمین بهترین استفاده را کردند تا مقابل فشار حداکثری بازیکنان سایپا هنگام دریافت توپ نمره قبولی بگیرند. سایپایی‌ها در دقایق پایانی روی نفوذ هافبک‌های خود به محوطه جریمه پرسپولیس رسیدند اما این بار حامد لک مانع از به ثمر رسیدن گل تساوی بازی شد تا پرسپولیس به ۳ امتیاز این بازی برسد. تیم فوتبال پرسپولیس با این برد به امتیاز ۳۳ رسید تا در صدر جدول باقی بماند و سایپا نیز با ۱۷ امتیاز در رده سیزدهم جدول ماند.
 تابلو نتایج
 مس رفسنجان یک – استقلال یک
گل‌ها: مسیح زاهدی (۱۵) برای مس؛ نورمحمدی (۵۲ – گل به خودی) برای استقلال
 نفت مسجدسلیمان یک-تراکتور یک
گل‌ها: سجاد جعفری(۷۶) برای نفت؛ محمد عباس‌زاده(۹۳) برای تراکتور
 ماشین‌سازی یک-شهرخودرو یک
سینا عبداللهی(۲۴) برای ماشین‌سازی؛ معراج پورتقی(۹۰) برای شهرخودرو
 نساجی یک-آلومینیوم یک
حسین زامهران(۱۷) برای نساجی؛ مهدی حسینی(۵۶) برای آلومینیوم
 پیکان ۲-صنعت‌نفت صفر
گل‌ها: سامان فلاح(۸) و ابراهیم صالحی(۸۶)
  سپاهان یک-گل‌گهر صفر
گل: سجاد شهباززاده (۶۸)
 پرسپولیس یک -سایپا صفر
گل‌ها: سیدجلال حسینی(۶)
 فولاد یک -ذوب‌آهن صفر
گل: آیاندا پاتوسی (۱۵)
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *