چهارشنبه , ۳ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۳:۳۴ قبل از ظهر به وقت تهران

شهروندان چگونه می‌توانند از جرایم اینترنتی شکایت کنند؟

شهروندان می توانند هرگونه شکایت از فضای سایبری با طرح در دادسرای ناحیه ۳۱، پیگیری قضائی کنند.

ایسنا : رئیس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه “شکایت در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت‌های غیر مجاز” بیشترین موضوعات مطرح شده از سوی مردم است، گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه شکایت در حوزه فضای سایبری را با طرح در دادسرای ناحیه ۳۱، پیگیری قضائی کنند.

در ادامه سلسله جلسات ارتباط مستقیم مسئولان نیروی انتظامی با مردم در مرکز نظارت همگانی ناجا (۱۹۷)، سردار سید کمال هادیانفر با حضور در این مرکز ضمن پاسخگویی به سوالات در حوزه جرایم فضای مجازی، دستورات لازم را در خصوص مشکلات مطرح شده از سوی مردم، صادر کرد.

https://irancyberlawyer.ir/wp-content/uploads/internet-law-4-1.jpg

شهروندان چگونه می‌توانند از جرایم اینترنتی شکایت کنند؟

رئیس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه شکایت در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت‌های غیر مجاز بیشترین موضوعات مطرح شده از سوی مردم بود، اظهار کرد: شهروندان قبل از هرگونه واریز وجهی دقت کنند، خرید خود را فقط از فروشگاه‌های دارای نماد الکترونیک انجام دهند.

وی تصریح کرد: مرکز فوریت‌های سایبری در طول شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و خدمت‌رسانی به کاربران است و شهروندان با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری می‌توانند موضوعات مهم مانند سایت‌های مجرمانه، کلاهبرداری و جرایم مشهود سایبری را در بخش «ثبت گزارشات مردمی» ثبت کنند.

بر اساس گزارش سایت پلیس، سردار هادیانفر در خاتمه گفت: شهروندان همچنین می‌توانند هرگونه شکایت در حوزه فضای سایبری را با طرح در دادسرای ناحیه ۳۱، پیگیری قضائی کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *