دوشنبه , ۷ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۵:۱۶ بعد از ظهر به وقت تهران

شلیک پلیس به زنجیره تبهکاران +تصاویر

سجادپور- همزمان با خانه نشینی شهروندان به خاطر شیوع ویروس کرونا، کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با شلیک به زنجیره عاملان سرقت های سریالی پراید در مشهد، دستبردهای تبهکاران به منازل و مغازه ها را نیز زیر ذره بین فعالیت های تخصصی خود قرار دادند و اموال سرقتی زیادی را کشف کردند.

پیش‌نویس خودکار

فرمانده انتظامی خراسان رضوی که همزمان با خلوت شدن خیابان ها به خاطر خانه نشینی شهروندان، تدابیر ویژه ای را به بخش های تخصصی پلیس برای گشت زنی های مداوم و شناسایی باندهای تبهکاری ابلاغ کرده است، روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای باند سرقت پراید در مشهد به خبرنگار خراسان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و تاکید مسئولان بهداشتی برای خانه نشینی شهروندان، تلاش گسترده نیروهای انتظامی برای حفاظت از اموال مردم با تقویت گشت های شبانه روزی مضاعف شد.
سردار محمدکاظم تقوی افزود: در همین راستا کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی، مجرمان و تبهکاران حرفه ای را در قرنطینه اطلاعاتی قرار دادند و گشت‌های نامحسوس نیز با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده(رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای حفاظت از اموال مردم و زمین گیر کردن «دزدان شبگرد» وارد عمل شدند.
سکاندار امنیت خراسان رضوی اضافه کرد: همزمان با اجرای طرح های مختلف انتظامی در بخش های تخصصی پلیس، در روزهای میانی اسفند سال گذشته، گروه ویژه ای از کارآگاهان زبده دایره مبارزه با سرقت خودرو، روش های متفاوتی را برای شناسایی عاملان سرقت های سریالی خودرو در دستور کار قرار دادند چرا که سارقان حرفه ای فعالیت های زیرپوستی را با سوءاستفاده از خلوت بودن خیابان ها برای دستبرد به خودروهای پارک شده آغاز کرده بودند.
سردار سرتیپ دوم تقوی ادامه داد: در این میان، نقاط جغرافیایی و محیط های جرم خیز در سیطره کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت تا این که استعلام نامحسوس شماره انتظامی مشکوک یک دستگاه پراید در اطراف میدان جهاد سرنخ کلاف پیچیده سرقت های خودرو شد.
رئیس پلیس خراسان رضوی که اندوخته سال ها تجربه تخصصی انتظامی و مرزبانی خود را در پهنای سرزمین خورشید گسترانیده است با تاکید بر عملیات پوششی کارآگاهان تصریح کرد: با مشخص شدن سرقتی بودن خودروی تحت تعقیب غیرمحسوس کارآگاهان، بی درنگ راننده ۳۴ ساله پراید در عملیاتی برق آسا، زمین گیر شد و هنوز در شوک بود که طی چند دقیقه راز دستبردهای سریالی به خودروهای پراید را فاش کرد و گفت که خودروی مذکور را چهار روز قبل به همراه سرکرده باند که مهران نام دارد از بولوار پیروزی سرقت کرده اند.
مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به انتقال متهم به مرکز عملیاتی آگاهی خاطرنشان کرد: همزمان با اعترافات سارق ۳۴ ساله، گروه ورزیده کارآگاهان به فرماندهی سرگرد زمانیان (رئیس دایره مبارزه با سرقت خودرو) عملیات تخصصی را با کسب مجوز و راهنمایی های قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) آغاز کردند. آنان که در چند شاخه عملیاتی و با هماهنگی دیگر بخش های تخصصی پلیس وارد عمل شده بودند در اولین مرحله از عملیات، سراغ پاتوق مهران در بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع رفتند و به مخفیگاه «دزدان شبگرد» یورش بردند.

پیش‌نویس خودکار

سردار محمدکاظم تقوی گفت: اگرچه دو تن از عاملان سرقت ها پای بساط مواد مخدر و در «پاتوق سیاه»، به دام افتادند اما سرکرده باند در آن مکان حضور نداشت. در بازرسی بدنی از «پاتوق نشینان تبهکار» سوئیچ یک دستگاه پراید کشف شد و بدین ترتیب یک دستگاه پراید سرقتی دیگر که در همان اطراف پارک بود به مقر انتظامی انتقال یافت و دزدان شبگرد در بازجویی های فنی که به سرپرستی سروان نوری صورت گرفت، مخفیگاه مالخران اموال سرقتی را نیز در خیابان مطهری شمالی لو دادند.
فرمانده باتجربه انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: بلافاصله گروه ویژه کارآگاهان منزل مالخران را نیز به محاصره درآوردند و با کسب مجوزهای قضایی وارد مخفیگاه شدند. در این عملیات یک زوج مرتبط با این باند حرفه ای سرقت در حالی دستگیر شدند که به طور ناگهانی سر و کله سرکرده باند سوار بر یک دستگاه خودروی خارجی در محل پیدا شد. او که برای آگاه کردن مالخران از عملیات پلیس به مخفیگاه آمده بود بی درنگ تحت تعقیب شاخه ای از گروه عملیاتی قرار گرفت و به سمت صد متری فجر گریخت.
سردار تقوی ادامه داد: در این هنگام با کشف قطعات سرقتی زیادی از پرایدهای اوراق شده، تعداد زیادی از اموال و لوازم سرقتی از منازل و مغازه ها شامل انواع ساعت، پرینتر، دوچرخه، چینی جات و … هم کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد. وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر گروهی از کارآگاهان که در تعقیب سرکرده باند وارد بزرگراه شهید بابانظر شده بودند پس از اخطارهای قانونی به سرکرده باند، دست به سلاح بردند و با هدف گرفتن لاستیک های خودرو، در نهایت او را نیز دستگیر کردند. در بازرسی از خودروی این جوان که به فروش مواد افیونی نیز اعتراف کرد مقادیری انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی هم کشف و ضبط شد.
فرمانده حافظان امنیت خراسان رضوی افزود: با هدایت این متهم به پلیس آگاهی، دیگر اعضای این باند نیز در حالی دستگیر شدند که اموال سرقتی منزل مانند تلویزیون ال سی دی، ویدئو، سی دی و … نیز از مخفیگاه های آنان کشف شده است و تلاش برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.
سردار محمدکاظم تقوی اضافه کرد: اعضای این باند به سرقت خودروهای پراید از مناطق فرامرز عباسی، خیام، پیروزی، سیدی و آبکوه اعتراف کرده اند که بازجویی ها با دستور قضایی و نظارت رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی برای کشف سرقت های دیگر همچنان ادامه دارد.
شایان ذکر است، مال باختگان می توانند برای شناسایی اموال و سارقان دستگیر شده با رعایت موارد ایمنی و بهداشتی به پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در ابتدای رضاشهر دایره مبارزه با سرقت خودرو مراجعه کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *