به گزارش میزان، سرهنگ آرش مرادی اظهار داشت: ماموران انتظامی و ماموران پلیس آگاهی شهرستان بوئین زهرا پس از اظهارات مرد کشاورز مبنی بر مشاهده استخوان انسان حین لایه روبی و احیای چاه قنات قدیمی در اراضی کشاورزی بلافاصله برای بررسی موضوع در محل کشف جسد حاضر شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: با حضور ماموران و مقام قضایی در محل، بقایای جسد جمع آوری و پرونده اولیه در این زمینه تشکیل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از تشکیل پرونده تلاش خود را جهت شناسایی جسد مجهول‌الهویه آغاز کردند و در تحقیقات اولیه از افراد قدیمی روستای محل کشف جسد، سرنخ‌هایی از مفقودی خانمی متاهل و ۳۲ ساله در سال ۵۹ به دست آمد.

سرهنگ مرادی اضافه کرد: کارآگاهان پس از پیدا کردن سرنخ‌هایی از جسد کشف شده و اظهارات اهالی روستا مبنی براینکه دو نفر، فردی را حین جابجایی جسد توسط همسرش و انتقال به سمت قنات دیده اند و اینکه همسر جسد پیدا شده در آن زمان به اتهام قتل همسرش و پنهان کردن وی به چند سال حبس محکوم شده بود ظن پلیس را مبنی بر قتل زن به دست شوهرش بیشتر می‌کند.

وی یاد آور شد: پس از مفقودی خانم ۳۲ ساله درسال ۱۳۵۹ و راهنمایی و همکاری شاهدان مبنی بر قتل وی توسط همسر و ر‌ها کردن جسد در قنات تلاش غواصان جهت جستجوی جسد به علت زیاد بودن آب نیز بی نتیجه می‌ماند.

رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: در سال ۵۹ همسر خانم مفقود شده به اتهام قتل همسرش با صدور حکم دادگاه روانه زندان و پس از تحمل چندین سال حبس از زندان آزاد و در سال ۸۰ فوت می‌کند.

سرهنگ مرادی عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیس مشخص شد که جسد کشف شده، مربوط به خانم ۳۲ ساله‌ای است که در سال ۵۹ توسط همسرش به قتل رسیده و در چاه قنات مفقود که بقایای این جسد جهت کفن و دفن تحویل خانواده اش شد.

وی علت و انگیزه قتل را وجود اختلاف بر سر ملک کشاورزی اعلام و عنوان کرد: با تلاش ماموران پلیس آگاهی پس از ۳۷ سال راز مفقودی زن ۳۲ ساله با کشف قتل او به دست همسرش بر ملا شد.