سه شنبه , ۸ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۳:۲۱ بعد از ظهر به وقت تهران

دلیل برخورد ۲ قطار مسافربری، سهل انگاری مامور بود

بر اثر برخورد دو قطارمسافربری در سمنان، تاکنون ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند، گفته می شود که علت این حادثه سهل انگاری مامور بوده است.

www.dustaan.com-مجله-اینترنتی-فال-روزانه-حافظ-۱۴۸۰۰۷۸۴۶۴

یک منبع آگاه با بیان اینکه تا کنون جان باختن ۱۵ نفر در حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان اعلام شده است، گفت: علت این حادثه سهل انگاری ماموران کنترل خط بوده است.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: حادثه برخورد دو رام قطار مسافربری سمنان-مشهد و تبریز مشهد در ساعت ۷:۴۷ صبح آدینه تاکنون ۱۵ کشته و تعداد قابل توجهی مصدوم برجای گذاشته است که حال بسیاری از آنان وخیم گزارش می شود.وی افزود: بالگرد اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود و هلال احمر سمنان وظیفه انتقال مجروحان به بیمارستان های شاهرود، دامغان و سمنان را برعهده دارند و اطفای حریق دو واگن از چهار واگن خارج شده از خط هنوز ادامه دارد.

این منبع آگاه گفت: احتمال افزایش تعداد کشته ها وجود دارد چرا که اطفای حریق یکی از واگن ها تا کنون به اتمام نرسیده است.

وی افزود: علت این حادثه سهل انگاری ماموران راه آهن در تردد و هدایت قطارها بوده که باعث برخورد یکی از قطارها با سرعت قابل توجه به انتهای دیگری بوده است.

این فرد گفت: مجوز تردد اشتباه برای یکی از قطارها این فاجعه را آفریده است اما هنوز مقامات رسمی درباره این موضوع اطلاع رسانی نکرده اند.

وی افزود: تمامی نیروهای امدادی و آتش نشانی هم اکنون در مسیر هستند اما به علت لغزندگی بسیار زیاد محور هفت خوان تا ایستگاه، امدادرسانی زمینی به کندی صورت می گیرد.

این منبع آگاه همچنین از اعزام یک قطار امدادی به محل حادثه نیز خبر داد و تصریح کرد: تعدادی از مجروحان به بیمارستان ولایت دامغان انتقال یافته اند.

نکته قابل تامل در این بین سکوت مسئولان استان سمنان است که درباره این حادثه با گذشته قریب به سه ساعت همچنان توضیحی ارائه نکرده اند.

گفتنی است مشاهدات خبرنگار مهر در شاهرود حاکی از آن است که عده ای بالغ بر ۳۰نفر از نزدیکان مسافران این قطار مقابل درب بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود تجمع کرده و خواستار اطلاع از وضعیت آشنایانشان هستند.

هنوز آمار دقیقی از تلفات ناشی از سوختن یکی از واگن ها در دست نیست که این امر می تواند تعداد کشته های این حادثه را افزایش دهد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *