پنجشنبه , ۲۸ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۵ قبل از ظهر به وقت تهران

دامادی که امروز باید برای فرزندش عروسی می‌گرفت!

شب گذشته دومین برنامه رمضانی «دعوت» پخش شد و قصه عشقی را روایت کرد که لیلی و مجنونش ۳۲ سال طول کشید به یکدیگر برسند.

دامادی که امروز باید برای فرزندش عروسی می‌گرفت!

کیومرث تیموری داماد ۵۰ ساله درباره قصه عشقش گفت: در هفت سالگی متوجه شدم که دختر عمه ام را برای من نشان کرده اند. این در ذهن من مانده بود و همیشه فکر می‌کردم که نامزد دارم.

وی افزود: منتظر بزرگ شدن دختر عمه ام بودم تا با هم زندگی کنیم، اما قصه اینگونه رقم نخورد و اتفاقات تلخ و سختی را سپری کردیم. نهایتاً سال ۶۸ خانواده ام به خواستگاری رفتند دخترعمه ام رفتند، اما به علت مشکلات خانوادگی جواب درستی به خانواده من داده نشد و ما ۳۲ سال بعد با هم ازدواج کردیم!

وی افزود: هر شب خواب می‌دیدم عروسی‌ام است. الان باید عروسی بچه ام باشد! ۵۰ سالم است و جوانی ام از دست رفته است.

عروس خانم هم در بخشی از صحبت‌های خود گفت: من خواستگار زیاد داشتم، ولی کیومرث‌ جلوی آنها را می‌گرفت!

تیموری در این باره گفت: می‌رفتم به خواستگار‌ها می‌گفتم این خانم نامزد من است حق ندارید خواستگاری اش کنید. حتی یک بار من را بازداشت کردند و زندان رفتم.

عروس خانم گفت: در این سال‌ها همیشه فکر می‌کردم که روزی با هم ازدواج می‌کنیم و صاحب بچه می‌شویم.

تیموری درباره اینکه چرا ۳۲ سال برای وصال به دختر مورد علاقه اش صبر کرده است، گفت: دوستش داشتم و نمی‌توانستم فرد دیگری را دوست داشته باشم. پیشنهاداتی هم برای ازدواج داشتم، اما دختر عمه ام در قلب من بود.

عروس خانم هم گفت: وقتی کیومرث به خاطر من حتی زندان را هم تحمل کرد، گفتم حتما باید با او ازدواج کنم!

تیموری گفت: بیش از ۳۰ سال بارها خواستگاری‌اش کردم و به من گفتند نه! سرانجام با وساطت بزرگان قوم، ما به هم رسیدیم. حدود ۲۰۰ نفر واسطه شدند و دخترعمه ام را برایم خواستگاری کردند.

گفتنی است ویژه‌برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و با اجرای حجت‌الاسلام محمد برمایی کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که امسال با حفظ رسالت ذاتی خود یعنی پرداختن به مبحث مهم خانواده و با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۹:۱۵ پخش می‌شود.

 

۳.۹/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *