پنجشنبه , ۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۵ قبل از ظهر به وقت تهران

تصاویری جالب از لحظه فرود فضانوردان به زمین

 “اندرو مورگان”(Andrew Morgan) و “جسیکا میر”(Jessica Meir) از ناسا و “اولگا اسکریوپوچکا” (Oleg Skripochka) از سازمان فضایی روسیه روز گذشته، ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ میلادی با استفاده از کپسول سایوز در قزاقستان فرود آمدند.

به این ترتیب در این ماموریت جسیکا میر و اولگا اسکریوپوچکا به مدت ۲۰۵ روز و اندرو مورگان به مدت ۲۷۲ روز از زندگی خود را فضا سپری کردند.

با ترک این سه تن، سه فضانورد جدید در ایستگاه فضایی بین‌المللی باقی مانده‌اند.

“کریس کاسیدی (Chris Cassidy) از ناسا،” آناتولی ایوانیشین”(Anatoly Ivanishin) و “ایوان واگنر”(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه فضانوردان جدیدی هستند که اخیرا به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند.

از نکات جالب توجهی که راجع به بازگشت این فضانوردان وجود دارد، این است که آن‌ها در روزهایی به خانه بازگشتند که تقریبا تمامی کشورهای جهان با “کرونا ویروس” مقابله می‌کنند.

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

“اندرو مورگان”( Andrew Morgan) فضانورد ناسا هنگام حضور در فضا، در این باره اظهارکرده بود که فضانوردان ایستگاه فضایی تلاش کردند که اخبار مربوط با بیماری “کووید-۱۹” را به دقت رصد و پیگیری کنند. ولی با این وجود درک اینکه واقعا چه اتفاقی در زمین در حال وقوع است و چه چیزی در انتظار است، بسیار مشکل است.

پیش‌نویس خودکار

جسیکا میر هم بازگشت به زمین در این شرایط را دشوار دانسته بود.

این فضانوردان طی دوران حضور در فضا کارهای بزرگ بسیاری انجام دادند. به عنوان مثال،‌ جسیکا میر موفق شدند برای اولین بار در تاریخ در یک پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه حضور داشته باشد.

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *