پنجشنبه , ۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۶:۲۳ بعد از ظهر به وقت تهران

بازسازی صحنه جرم جوان ۲۴ ساله ای که تاکنون به قتل ۲ زن تنها اعتراف کرده

بازسازی صحنه جرم جوان 24 ساله ای که تاکنون به قتل 2 زن تنها اعتراف کرده

عامل قتل «زنان تنها» در حالی صحنه های جنایت را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد بازسازی کرد که تحقیقات برای کشف دیگر جرایم احتمالی این قاتل خطرناک ادامه دارد.

 به گزارش اختصاصی خراسان، صبح روز گذشته جوان ۲۴ ساله تبعه خارجی که تاکنون به قتل وحشتناک ۲ زن تنها در مشهد اعتراف کرده است، توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به صحنه های جنایت هدایت شد تا زوایای پنهان این قتل ها را فاش کند.
 این متهم که همچنان خونسردی خود را حفظ کرده و با کمال آرامش پله های مجتمع مسکونی واقع در بولوار دکتر شریعتی منطقه قاسم آباد را طی می کرد با اشاره قاضی دکتر حسن زرقانی مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد.
او پس از تفهیم اتهام از سوی مقام قضایی مبنی بر این که مواظب اظهارات خودش باشد و حقیقت ماجرا را بیان کند چرا که این اظهارات در مراحل دادرسی مورد استناد قضایی واقع می شود، با معرفی کامل خود گفت: از مدتی قبل با یکی از بستگانم ازدواج کرده ام و بعد از آن به دنبال خلافکاری نرفتم و این قتل ها را نیز هنگامی که مجرد بودم انجام داده ام.
 «جعفر-ع» که به سوالات تخصصی و ریزبینانه قاضی ویژه قتل عمد پاسخ می داد در ادامه اعترافاتش افزود: خرداد سال ۹۹ بود که از طریق فضای مجازی و در برخی سایت ها و گروه های اجتماعی با زن جوانی آشنا شدم و تلاش کردم با او ارتباط برقرار کنم چرا که اوضاع مالی خوبی هم نداشتم و احتمال می دادم آن زن جوان از وضعیت رفاهی برخوردار باشد، خلاصه با این معاشرت ها و ارتباط های تلفنی اعتماد او را جلب کردم و چند ماه بعد هم با واریز مبلغی پول به حساب بانکی او، پایه های این اعتماد و اطمینان را مستحکم تر کردم تا بتوانم نقشه خودم را عملی کنم.
خلاصه هفتم دی سال ۹۹ حدود ساعت ۲۰ شب بود که با «س» تماس گرفتم ولی او برای ملاقات با فرزندش رفته بود و به من گفت که منتظر بمانم تا بازگردد.
بالاخره حدود ساعت ۲۱ به منزل خودش بازگشت و تلفنی از من خواست تا به واحد مسکونی او بروم آن روز آسانسور خراب بود و من مجبور شدم از پله ها بالا بروم. چاقو را از روز قبل خریده و به کمرم بسته بودم تا نقشه ام را به درستی اجرا کنم.
آن شب در یک لحظه و به صورت غافلگیرانه از پشت سر به او حمله کردم و تیغه چاقو را میان دو کتفش فرو بردم. «س» خیلی ترسید، وحشت زده به طرف من نگاه کرد و گفت: چه کار کردی؟ ولی خون از بدنش بیرون می زد و او در همان حالت ترس و وحشت بی رمق روی زمین افتاد. دو گوشی تلفن او را برداشتم و به سراغ کمد رفتم، کارت بانکی او را هم برداشتم چون می‌دانستم بیش از ۳۰ میلیون پول دارد.
این قاتل خطرناک در پاسخ به سوال قاضی زرقانی که گوشی های سرقتی را چه کردی؟ ادامه داد: یکی از گوشی ها قدیمی بود و ارزشی نداشت به همین دلیل آن را بیرون انداختم ولی گوشی دیگر را در پنجراه پایین خیابان به مبلغ ۲ میلیون تومان فروختم.
بعد هم قصد داشتم از کارت بانکی او به صورت اینترنتی خرید کنم ولی متاسفانه رمز کارت را اشتباه کردم و دیگر تلاش هایم برای خرید اینترنتی به  نتیجه نرسید. بعد از آن هم همه پیام های تلگرامی را از گوشی خودم پاک کردم تا کسی نتواند قتل این زن ۳۰ ساله را به من نسبت  دهد!
به گزارش اختصاصی خراسان، در ادامه بازسازی صحنه قتل «زنان تنها» عامل این جنایت ها در تشریح قتل زن ۲۹ ساله دیگری در منطقه الهیه مشهد نیز گفت: با «الف» هم در یکی از گروه های فضای مجازی آشنا شدم و با قرار قبلی به خانه اش رفتم. می دانستم او نیز به تنهایی در یک واحد آپارتمانی در بولوار مجیدیه زندگی می کند و این اطلاعات را از خود او گرفته بودم.
آن شب (بیست و یکم دی) در حالی که هنوز مدت زیادی از قتل «س» در خیابان دکتر شریعتی نمی گذشت، تصمیم گرفتم «الف» را هم به قتل برسانم و اموالش را سرقت کنم! زمانی که او به من اعتماد داشت و تصور نمی کرد که چه نقشه ای در سر دارم به طور ناگهانی چاقو را بیرون کشیدم و داخل اتاق خواب ضرباتی را بر پیکرش وارد کردم. وقتی روی زمین افتاد، جسد را کشان کشان به درون حمام بردم و رها کردم. سپس گوشی تلفن همراه و کارت عابر بانک او را به همراه مبالغی وجه نقد سرقت کردم و موفق شدم کالاهایی را از حساب بانکی او و به صورت اینترنتی خرید کنم!
به گزارش خراسان، این متهم ۲۴ ساله ضمن اعتراف صریح به قتل دو زن ۲۹ و ۳۰ ساله ادامه داد: کارتن های گوشی تلفن های سرقتی را نیز از منازل آن ها سرقت کردم تا به راحتی بتوانم آن ها را به فروش برسانم!
ولی من با شگرد ازدواج و خواستگاری به منازل آن ها می رفتم به این بهانه که بیشتر با هم آشنا شویم!  اما در افکارم نقشه قتل آن ها را می کشیدم!
این گزارش حاکی است: در صحنه بازسازی قتل خیابان دکتر شریعتی ابتدا سرهنگ کارآگاه وحید حمیدفر (افسر پرونده) جزئیاتی از این پرونده جنایی و چگونگی دستگیری متهم با دستورات قاطعانه قاضی دکتر زرقانی را تشریح کرد و در صحنه بازسازی قتل «الف» در بولوار مجیدیه نیز ستوان یکم اسماعیل عظیمی مقدم (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات پرونده قتل زن ۲۹ ساله پرداخت و در ادامه متهم برای کشف جرایم احتمالی دیگر وی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت چرا که احتمال می‌رود این متهم خطرناک جرایم دیگری را نیز مرتکب شده باشد.
شایان ذکر است، با صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی ویژه قتل عمد مشهد، تحقیقات گسترده ای در این پرونده به سرپرستی سرهنگ کارآگاه ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی خراسان رضوی) آغاز شده است.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *